GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-11-2020 18:31

Rüzgara Kapılan Planör Paraşütçü, Lübnan’a İndi Hahberi Yalanlandı

Haber Merkezi- Türkiye’den  kalkış yaptıktan sonra Lübnan’ın Zahrani bölgesine indiği iddia edilen Mahmut Ertunç isimli paraşütçünün iddialarının gerçeği yansıtmadığı iddia ediliyor. Habere göre, Akdeniz sahillerinden kalkarak uçuş yaptığı sırada rüzgar akımına kapılan Türk paraşütçü Mahmut Ertunç, Lübnan'da bulunan bir sahile indi. Konu ile ilgili ismini vermek istemeyen bir paraşüt sporcu, Ertunç’un S3 lisansının olduğunu bu lisansın ise orta seviyede bir lisans olduğuna dikkat çekerek iddia edilen durumun gerçekleşmesinin mümkün olmadığını iddia etti.

Rüzgara Kapılan Planör Paraşütçü, Lübnan’a İndi Hahberi Yalanlandı

Haber Merkezi- Türkiye’den  kalkış yaptıktan sonra Lübnan’ın Zahrani bölgesine indiği iddia edilen Mahmut Ertunç isimli paraşütçünün iddialarının gerçeği yansıtmadığı iddia ediliyor. Habere göre, Akdeniz sahillerinden kalkarak uçuş yaptığı sırada rüzgar akımına kapılan Türk paraşütçü Mahmut Ertunç, Lübnan'da bulunan bir sahile indi. Ertunç'un inişi sahilde toplananlar tarafından ilgiyle izlendi.
İddiaya göre, Lübnan'da sabah saatlerinde Zahrani bölgesindeki sahile planör olarak adlandırılan motorlu bir paraşüt iniş yaptı. Türk olduğu öğrenilen paraşütçünün inişi sahilde toplananlar tarafından ilgiyle izlendi. Lübnan polisi tarafından iniş yapan kişinin kimlik tespiti yapıldı. İngilizce konuşan paraşütçünün Mahmut Ertunç isimli Türk olduğu anlaşıldı. Gözaltına alınan paraşütçü, Türkiye’nin güneyinde uçuş yaptığı sırada rüzgara kapıldığını ve rüzgarın sürüklemesi sonucunda Lübnan kıyılarına zorunlu iniş gerçekleştirdiğini söyledi.
Olayla ilgili Lübnan tarafından soruşturma sürdürülürken Mahmut Ertunç’un durumu ile ilgili diplomatik görüşmelerin başlatıldığı öğrenildi. Konu ile ilgili başka bir iddia ise, Ertunç’un uçakla Lübnan’a gittiği ve orada kalkış yaptıktan sonra rüzgarın şiddetlenmesi ile tekrar inişe geçtiği iddia edildi.
Konu ile ilgili ismini vermek istemeyen bir paraşüt sporcu, Ertunç’un S3 lisansının olduğunu bu lisansın ise orta seviyede bir lisans olduğuna dikkat çekerek iddia edilen durumun gerçekleşmesinin mümkün olmadığını iddia etti. “Madem öyle, haberde iniş yaptığı yer açıklanırken, Türkiye’den kalkış yaptığı yer neden açıklanmıyor. Zaten öyle bir yer yok. Böyle bir durumda isimde veremezler. Çünkü yer ismi verirlerse kayıt altında olması gerekir.” Dedi.