GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-05-2022 14:54

Rotary Kulüplerinden 41 Aileye 369 Arı Kovanı

Mithat ÜNAL-MERSİN'in Anamur İlçesi’nde geçtiğimiz Temmuz ayında Akdeniz Bölgesi’nde yaşanan  orman ve tarım alanlarındaki yangınlarda zarar gören orman köylüsüne destekler sürüyor. Rotary Kulübü Anamur Temsilciliği Şehir stadında gerçekleştirdiği törende 41 aileye 369 adet arılı kovan takdim etti.  

Rotary Kulüplerinden 41 Aileye 369 Arı Kovanı

Mithat ÜNAL-MERSİN'in Anamur İlçesi’nde geçtiğimiz Temmuz ayında Akdeniz Bölgesi’nde yaşanan  orman ve tarım alanlarındaki yangınlarda zarar gören orman köylüsüne destekler sürüyor. Rotary Kulübü Anamur Temsilciliği Şehir stadında gerçekleştirdiği törende 41 aileye 369 adet arılı kovan takdim etti.   Kulüp Temsilcisi Diş Hekimi Doktor Ayşe Yalçın, bu desteklerinin sadece Anamur da değil, tüm yangın bölgesinde yapıldığını söyledi.
Ayşe Yalçın, 2021 Temmuz ayında ülkemizde yaşanan yangın felaketlerinden sonra Rotary Kulüplerinin öncülüğünde başlatılan 9 farklı ülkeden 9 farklı bölgeye 23 kulübün katılımı ile ‘Rotary Vakıf Küresel Bağış Projesi’ kapsamında 91 bin 300 dolar yardım yapıldığını söyledi.
‘Yeni Can, Yeni Yaşam’ projemizle toplam 106 aileye, 312 keçi ve 549 arı kovanının teslim edildiğini kaydeden Yalçın; “Anamur, Alanya, Kızılay ve Manavgat kulüplerinin öncülüğünde projenin 2. Ve son ayağı olarak Anamurda da 41 aileye, 369 arılı kovanı çiftçilerimize buluşturduk.  
Çiftçilerimize  bereketli bol kazançlar diliyor, bu tür felaketlerin bütün insanlığın ve doğanın üzerinden uzak olmasını diliyoruz.” Dedi.


 


 

AdminAdmin