SPOR
Giriş Tarihi : 18-05-2021 20:49

Red Bull Dance Your Style dansın en iyilerini belirleyecek

Hip hop, popping, house dahil neredeyse tüm sokak dansı türlerini bünyesinde barındıran dans yarışması Red Bull Dance Your Style geri dönüyor. Instagram üzerinden başvurularla başlayacak olan yarışmada, İzmir, İstanbul ve Ankara’daki elemeler sonrasında sokak dansının en iyileri, 4 Temmuz’da Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde belli olacak. Katılımcıların birbirlerine ve dans pistine meydan okuyacağı yarışmada Türkiye’nin en iyisi, Güney Afrika’da gerçekleştirilecek Red Bull Dance Your Style 2021 Dünya Finali’nde ülkemiz adına yarışma şansı yakalayacak..

Red Bull Dance Your Style dansın en iyilerini belirleyecek

İzleyicinin jüri olarak kazananı belirlediği yarışma; Red Bull Dance Your Style 2021 dansın en iyilerini belirlemek için geri dönüyor. Ülkemizde ilk olarak 2018 yılında Antalya’da düzenlenen Red Bull Dance Your Style’da kazanan Can Tohma olmuştu. 2019’daki Türkiye finaline ise İzmir ev sahipliği yapmış, Aydan Uysal en iyi isim olarak ilk defa gerçekleştirilen Paris’teki Red Bull Dance Your Style Dünya Finali’nde de ülkemizi temsil etmişti. 2020 yılında ise online olarak TikTok üzerinden düzenlenen ve dünyanın her köşesinden dansçıların yeteneklerini sergilediği yarışmaya ülkemizden de büyük katılım gerçekleşmişti.

ELEMELER HAZİRANDA, FİNAL TEMMUZDA

Dans pistlerini yeniden yeteneklerle buluşturmaya hazırlanan Red Bull Dance Your Style elemeleri, bu yıl Instagram üzerinden toplanan başvurularla başlıyor.. Sonrasında İzmir, Ankara ve İstanbul’da haziranda gerçekleşecek elemelerin ardından  jüri tarafından seçilecek 16 dansçı ise 4 Temmuz’da İstanbul’da gerçekleştirilecek Red Bull Dance Your Style Türkiye Finali’nde Türkiye’nin en iyisi olmak için mücadele verecek.  Türkiye’nin en iyisi seyircilerin oyları ile belli olacak. Dansçıların Hip hop, popping, house dance gibi sokak dansı stillerinde hünerlerini sergileyeceği yarışmada kadın ve erkek dansçılar, birlikte yarışacak. En iyi olan isimse Güney Afrika’da düzenlenecek Red Bull Dance Your Style 2021 Dünya Finali’nde Türkiye’yi temsil edecek. 


Kaynak: (BHA) - Beyaz Haber Ajansı