MAGAZİN
Giriş Tarihi : 27-12-2020 19:15

Rap Dünyasında Bir Operacı ‘Kardiyak’

Haber Merkezi-Kardiyak kendi adını verdiği “Epik Rap” tarzının mesajını veren ve animasyon klibi ile oldukça ilgi gören “Fybertest” parçasından sonra “Neye” isimli yepyeni ikinci teklisini dinleyicisiyle buluşturdu.

Rap Dünyasında Bir Operacı ‘Kardiyak’

Haber Merkezi-Kardiyak kendi adını verdiği “Epik Rap” tarzının mesajını veren ve animasyon klibi ile oldukça ilgi gören “Fybertest” parçasından sonra “Neye” isimli yepyeni ikinci teklisini dinleyicisiyle buluşturdu. Poll Production by Polat Yağcı etiketiyle yayınlanan ve sözü-müziği Doğuş Birecikligil’e(Kardiyak) ait olan ‘Neye’ şarkısının mix & mastering’i Buğra Kunt imzası taşıyor. Kuruçeşme'de çekimleri yapılan ve performans klibi olarak gerçekleşen video klibin yönetmenliğini Kemal Başbuğ üstlendi. Kardiyak, bu yeni müzik tarzı ile, her şarkıda tıpkı bir tiyatro oyuncusu gibi farklı karakterlere dönüşmek ya da birbirinden bağımsız konseptler ile dinleyiciye bir müzikten daha fazlasını bulacağı bir deneyim yaşatmayı amaçlıyor.
Gerçek adı Doğuş Birecikligil olan, ilkokul ve ortaokul yıllarını Kadıköy - İstanbul’da geçiren Kardiyak, bu zaman zarfında önemli Klasik Müzik Bestecilerinin eserlerine hakim olmuş ve sonraki yıllarda New Age (Epik Müzik) müziğe merak sarmıştır. Lise yıllarının başında kendisini tamamen rap müziğin içinde bulan Kardiyak, “Salazar Records” isimli bir ev stüdyosu kurmuş ve şarkılarının altyapılarından liriklerine, kapak tasarımlarından aranje ve mix mastering işlemlerine kadar birçok işi üstlenmiştir. Lise yıllarının sonuna kadar katıldığı Hiphop etkinlikleri,
Freestyle Battle (Doğaçlama Rap Yarışması) Turnuvalarındaki birincilikleri ve “Salazar Records” isimli kendi YouTube kanalına yüklediği şarkılar ile kemik bir kitle oluşturmayı başarmıştır.
Müziğinin akademik tarafını daha da güçlendirmek isteyen Kardiyak, Haliç Üniversitesi Konservatuarı Opera ve Konser Şarkıcılığı bölümünü kazanmış, aynı zamanda Galatasaray ITM’de Mix Mastering eğitim almaya başlamıştır. Eğitim yıllarında açtığı Salazar Records müzik stüdyosunda genç ve amatör müzisyenlere hizmet vermeye devam etmektedir. Genç sanatçı epik rap konseptini, yaptığı tüm bestelerle ve her seferinde Kardiyak’ın kimliğine doğru giden bir yolculuk sunarak, yükselen bir enerjiyle dinleyicisinin beğenisine sunmaya ve konserlerde buluşmaya hazırlanıyor.