GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-07-2019 19:40   Güncelleme : 30-07-2019 19:47

Pullu Mesire Alanı Anamur'a Hayırlı Olsun

Anamur Belediyesi tarafından işletilen Pullu Tabiat Parkı Kamp ve Piknik Alanı törenle açıldı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, açılışta yaptığı konuşmada, Anamur’un en önemli ihtiyaçlarından olan mesire alanının ilkini inşallah hep beraber açılışını yaptıklarını belirterek, Bunun yanında Anamur’un mesire alanına olmasının yanında tüm Türkiye genelinde bilinen ve çadır turizmi diye anılan, çadır turizminin dünyadaki ve ülkemizdeki en önemli yerlerinden biri olduğunu söyledi.

Pullu Mesire Alanı Anamur'a Hayırlı Olsun

Anamur Belediyesi tarafından işletilen Pullu Tabiat Parkı Kamp ve Piknik Alanı törenle açıldı. Pullu Tabiat Parkı açılışına, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Cumhuriyet Başsavcısı Seyfettin Ünal, MEÜ  Anamur Meslek  Yüksek  Okulu  Müdürü  Gürkan Temiz, Jandarma Komutan vekili Özer Dinçer, AK Parti İlçe Başkanı M.Feyzullah Yılmaz, MHP  Anamur İlçe  Başkanı Adnan Gübbük, Anamur  Ticaret  ve  Sanayi Odası  Başkanı  Ferudun Torunoğlu, Esnaf Kefalet  Kredi Kooperatifi başkanı Ahmet  Özdemir, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, muhtarlar, basın mensupları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, açılışta yaptığı konuşmada, Anamur’un en önemli ihtiyaçlarından olan mesire alanının ilkini inşallah hep beraber açılışını yaptıklarını belirterek, Bunun yanında Anamur’un mesire alanına olmasının yanında tüm Türkiye genelinde bilinen ve çadır turizmi diye anılan, çadır turizminin dünyadaki ve ülkemizdeki en önemli yerlerinden biridir. O nedenle gerçekten çok kısa bir süre içerisinde bize tahsis eden Sayın Valimize, Sayın Kaymakamımıza Sayın Orman Bakanlığı Milli park parklar Genel Müdürümüze, değerli çalışanlarına buradan teşekkür ediyorum.
Başkan Kılınç,  Anamur Belediyesi çalışanlarının da büyük bir özveri ile çalıştıklarını belirterek”  belediye çalışanlarımızın emeğine sağlık” diyerek  emeği geçenlere teşekkür etti.

Sizlerin de  bildiği üzere, burası geçmiş yıllarda bazı nedenlerle hep eleştirilirdi. Ancak bize tanesinden sonra belediyemizin tüm çalışanlarına teşekkür ediyorum. Özellikle park bahçe çalışanlarına, temizlik işlerine, makina ikmale ve diğer tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sabahleyin erkenden girdiler gece yarısına kadar burada çalıştılar. Onların bu özverili gayretli çalışması bizi gururlandırdı ve bizi şereflendirdi. Bugün Anamur’un en önemli ihtiyaçlarından biri olan bu tesisi açmamıza sebep oldular. Hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla buraya gelip pikniklerini yapabilirler, çadırlarını kurabilirler Anamur’umuza hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Kılınç’ın konuşmasından ardından duaların okunmasından sonra açılış kurdelesi gerçekleşti. Açılışta Anamur halk oyunları ekibi  folklor gösterileriyle  devam etti. Belediye Başkanı Hidayet   Kılınç Protokol üyelerine Park alanını gezdirerek bilgi verdi.  Ünlüselek  Turizm  Tesisleri ve Kükür  Köyleri  Dayanışma  Derneği  tarafından  ikramlarda bulunuldu.