KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-12-2021 13:00   Güncelleme : 16-12-2021 13:00

PTT’DEN “ANTİKA SOBALAR” KONULU ANMA PULU

ABER MERKEZİ-PTT AŞ tarafından ısınmanın en zarif hali olan antika sobalardan Sadberk Hanım Müzesi koleksiyonunda yer alan L.C. Hardtmuth yapımı soba görseline yer verilerek hazırlanan ek değerli “Antika Sobalar” konulu anma pulu ile Milli Saraylar Müzesi’nde yer alan 19. yüzyıl İsveç menşei çini sobalar ve Harbiye Müzesi’nde sergilenen çini soba görsellerine yer verilerek hazırlanan ilkgün zarfı 16 Aralık 2021 tarihinde tedavüle sunuldu. 

PTT’DEN “ANTİKA SOBALAR” KONULU ANMA PULU

HABER MERKEZİ-PTT AŞ tarafından ısınmanın en zarif hali olan antika sobalardan Sadberk Hanım Müzesi koleksiyonunda yer alan L.C. Hardtmuth yapımı soba görseline yer verilerek hazırlanan ek değerli “Antika Sobalar” konulu anma pulu ile Milli Saraylar Müzesi’nde yer alan 19. yüzyıl İsveç menşei çini sobalar ve Harbiye Müzesi’nde sergilenen çini soba görsellerine yer verilerek hazırlanan ilkgün zarfı 16 Aralık 2021 tarihinde tedavüle sunuldu. 

PTT AŞ tarafından tedavüle sunulan "Antika Sobalar" konulu 4TL + 10 Kr (36 x 52 mm boyutunda) bedelli anma pulu, söz konusu pula ait 6,50 TL bedelli ilkgün zarfı PTT iş yerlerinde, PTT’ye ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışa sunuldu.

 Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte PTT Pul Müzesi Hacı Bayram Mah. Atatürk Bulvarı No:13 Ulus Altındağ/ANKARA adresinde "Antika Sobalar 16.12.2021 ANKARA” ibareli ilkgün damgası kullandırılmaya başlandı.