GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-06-2021 13:46   Güncelleme : 13-06-2021 13:57

PKK/PYD,OPERASYON,GÖZALTI,ALINAN,7,KİŞİ,4'Ü TUTUKLANDI,

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’ye yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Mehmet Sait Bor'un da aralarında bulunduğu 7 kişiden 4'ü tutuklandı. .

PKK/PYD,OPERASYON,GÖZALTI,ALINAN,7,KİŞİ,4'Ü TUTUKLANDI,

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK-PYD/YPG’ye yönelik operasyon kapsamında gözaltına alınan HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Mehmet Sait Bor'un da aralarında bulunduğu 7 kişiden 4'ü tutuklandı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen; PKK/KCK-PYD/YPG’nin sokak yapılanmasına yönelik teknik ve fiziki takibin ardından 8 ilçede, belirlenen 11 adrese operasyon yapılmıştı.

Bahçelievler, Beyoğlu ve Beykoz başta olmak üzere 8 ilçedeki, 12 şüphelinin yakalanmasına yönelik eş zamanlı operasyonda; aralarında HDP Beyoğlu İlçe Eş Başkanı Mehmet Sait Bor'un da bulunduğu 7 şüpheli yakalanmıştı. Bu kişilerin adreslerinde yapılan aramalarda dijital materyaller ve çok sayıda örgütsel doküman elde edilmişti.

Gözaltındaki 7 kişiden 3' ü dün çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı, 4 kişi ise tutuklandı.