GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-06-2021 21:20   Güncelleme : 19-06-2021 21:25

PKK OPERASYONUNDA BİR TUTUKLU

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheliden 8'i serbest bırakılırken, biri tutuklandı..

PKK OPERASYONUNDA BİR TUTUKLU

İstanbul'da terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 9 şüpheliden 8'i serbest bırakılırken, biri tutuklandı.

İstanbul Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, "16 Haziran Çarşamba günü terörist başı Abdullah Öcalan'a tecrit uygulandığı gerekçesiyle yazılama, havai fişekli, molotofkokteyli, meşaleli toplu gösteri ve yürüyüş şeklindeki illegal faaliyetlere katıldıkları" iddiasıyla aranan PKK/KCK'nın gençlik yapılanması Devrimci Gençlik Hareketi ile HDP Gençlik Meclisleri içerisinde faaliyet gösteren 9 kişi gözaltına alınmıştı. 

Emniyetteki işlemlerinin ardından bugün Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na sevk edilen şüphelilerden biri savcılıktan serbest bırakıldı. 7 şüpheli çıkarıldıkları mahkemece 'adli kontrol şartı' ile yurt dışına çıkış yasağı ve her gün imza vermek koşuluyla salıverilirken, örgüt üyesi şüphelisi bir kişi tutuklandı.