GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 09:14

Piyasadan haberler

YYLGD…Şirketin 09 Kasım 2022 tarihli özel durum açıklamasında, iç pazarla birlikte ihracata yönelik organik, fonksiyonel ve katma değerli ürünlerin üretileceği Niğde Fabrikası yatırımı inşasına başlandığı bildirilmişti.

Piyasadan haberler

YYLGD…Şirketin 09 Kasım 2022 tarihli özel durum açıklamasında, iç pazarla birlikte ihracata yönelik organik, fonksiyonel ve katma değerli ürünlerin üretileceği Niğde Fabrikası yatırımı inşasına başlandığı bildirilmişti. Söz konusu Niğde Fabrikası stratejik yatırımı finansmanına yönelik çalışmalar kapsamında, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası AŞ ile 600 milyon TL tutarında (TL bazlı, sabit faizli) yatırım taahhütlü avans kredisi sözleşmesi imzalanmıştır. Kredi 2 yılı geri ödemesiz olmak üzere toplam 10 yıl vadelidir. Söz konusu kredi kullanımı ile yatırımın daha hızlı tamamlanması hedeflenmektedir.

QNBFB… Banka Yönetim Kurulu tarafından, dünyada ve Türk finans sektöründe yaşanan teknolojik gelişmeler ve mevzuatın hazırladığı zemin neticesinde ortaya çıkan olası fırsatların değerlendirilmesi amacıyla; Banka bünyesinde "Enpara" ticari markası altında sunulmakta olan Enpara bankacılık hizmetlerinin Bankadan bağımsız ve ayrı bir tüzel kişilik altında sürdürülmesinin değerlendirilmesi, Banka hakim hissedarı (QNB Grup) ve azınlık pay sahiplerinin hissedar sıfatlarının korunduğu devir, bölünme ve sair yeniden yapılandırma usulleri dahil olmak üzere, Enpara hizmet işletmesinin Banka bünyesinden çıkarılabileceği en uygun yöntemin tespit edilmesi amacıyla gerekli çalışmaların yapılması ve/veya yaptırılması hususlarında Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir.

SMRTG… Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları Pazarlama A.Ş. ile Türkiye'de yerleşik bir Holding arasında KDV hariç 43.759.300,00 ABD Doları tutarında Proje Geliştirme ve Anahtar Teslim Arazi Güneş Enerjisi Santrali Mühendislik, Tedarik, Kurulumu projesine ilişkin ön ödeme bedeli 25.11.2022 (bugün) tarihinde alınmıştır.

KERVT… Şirket Yönetim Kurulu'nun kararı çerçevesinde, sermayesinin tamamına sahip olduğumuz, her türlü tarımsal ve hayvansal ürünü, her türlü sıvı ve katı yağ ürünü dahil olmak üzere her neviden gıda ürününün üretimi ve ticareti, pazarlanması, ihracatı faaliyetleri ile iştigal edecek 50.000 TL sermayeli Besmar Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin kuruluş ve tescil işlemleri tamamlanmıştır. KRDMD… Şirket, Nisan 2022 tarihinde başlatmış olduğu 4 Numaralı Yüksek Fırın yenileme çalışmalarını, bugün itibari ile tamamlayarak söz konusu fırın yeniden devreye alınmıştır. Çelik üretim kapasitesini güçlendirme amacı ile verimlilik ve yatırım çalışmalarına devam edilecektir.

SKBNK… Bankanın %99,04 oranında bağlı ortaklığı olan Şeker Yatırım Menkul Değerler Anonim Şirketi'nin ("Şeker Yatırım") halka arzına yönelik olarak, Şeker Yatırım Esas Sözleşmesi'nin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygun hale getirilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na yapmış olduğu izin başvurusunun, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından uygun bulunduğu Şeker Yatırım tarafından Şirkete bildirilmiştir. Şeker Yatırım, esas sözleşme tadiline yönelik olarak Ticaret Bakanlığı onayı için Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'ne başvuru yapacağını da Şirkete bildirmiştir. Bakanlık izninin de alınmasının ardından yapılacak genel kurul ile Şeker Yatırım'ın Esas Sözleşmesi SPK mevzuatına uygun hale gelmiş olacaktır.

RUBNS.. Şirket devam eden yatırımları arasında yer alan Ataköy Prestij Konakları projesinde B Blokta yer alan 3+1 tipindeki bir adet daire toplam 18.638.000 TL tutarla sözleşme ile peşin bedelle satılmıştır. Satış tutarının tamamı nakden tahsil edilmiştir.Projemizden bugüne kadar 5 adet daire satışı gerçekleştirilmiş olup bu satışlardan 90.181.393 hasılat elde edilmiştir.

 

Kaynak A1 Capital
Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi