GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2020 10:58   Güncelleme : 24-02-2020 11:02

Pansiyonun İstinat Duvarı Çöktü Öğrenciler Tahliye Edildi-2

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 107 kız ve erkek öğrencilerin kaldığı pansiyonun duvarı, yağışlar nedeni ile toprağın suya doyması sonucu yattı. Arkasındaki yüzlerce ton toprakla çöken duvar binanın kolonlarında çatlaklar meydana getirdi. Güvenlik şeridi çekilen pansiyon kapatılırken öğrenciler gece başka pansiyonlara tahliye edildi. Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, her hangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ve pansiyonu teknik heyetin inceleyeceğini söyledi. Mercan; “Beton blok çökmüş, pansiyonun duvarına dayanmış. Biz tedbiren çocuklarımızı boşalttık, teknik ekibin gelmesini bekliyoruz. Her hangi bir can ve mal kaybı yok.” Dedi.

Pansiyonun İstinat Duvarı Çöktü Öğrenciler Tahliye Edildi-2

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde 107 kız ve erkek öğrencilerin kaldığı pansiyonun duvarı, yağışlar nedeni ile toprağın suya doyması sonucu yattı. Arkasındaki yüzlerce ton toprakla çöken duvar binanın kolonlarında çatlaklar meydana getirdi. Güvenlik şeridi çekilen pansiyon kapatılırken öğrenciler gece başka pansiyonlara tahliye edildi. Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, her hangi bir olumsuzluk yaşanmadığını ve pansiyonu teknik heyetin inceleyeceğini söyledi. Mercan; “Beton blok çökmüş, pansiyonun duvarına dayanmış. Biz tedbiren çocuklarımızı boşalttık, teknik ekibin gelmesini bekliyoruz. Her hangi bir can ve mal kaybı yok.” Dedi. Mahalle sakinleri ise olayı gürültü ile fark ettiklerini ve bu manzara ile karşılaştıklarını söylediler.
Olay dün saat 23:00 Sularında Meydana geldi.
Alınan bilgilere göre dün saat 23:00 sularında Anamur Kalınören Mahallesindeki 659 öğrenci kapasiteli Anadolu Lisesinin hemen yanındaki 107 öğrencinin kaldığı pansiyonun istinat duvarı pansiyon duvarının üzerine devrildi. 50 metre uzunluğunda ve 5 metre yüksekliğindeki duvarın yaklaşık 10 metrelik bölümünün çöktüğü öğrenildi. Olayın hemen haber alınması üzerine İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Kaymakam İsmail Gültekin, olay yerine giderek incelemelerde bulundular. Pansiyonun etrafına emniyet şeridi çekildi. Hafta sonu olması nedeni ile öğrencilerin çoğunluğu ailelerinin yanında kalıyordu. Pansiyonda kalan 10 kız ve 30 erkek öğrenci, minibüs ve özel araçlarla Anamur Valide Sultan Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi ve Zehra Marulyalı yatılı pansiyonlara tahliye edildiler. Pansiyon ise tedbir amaçlı kapatıldı. Her hangi bir can yaralanma ve can kaybının yaşanmadığı olayda, pansiyonun tekrar hizmete açılıp açılmayacağı, İl Milli Eğitim Teknik Heyeti’nin yapacağı incelemenin ardından belli olacak.