EKONOMİ
Giriş Tarihi : 12-02-2021 08:40   Güncelleme : 12-02-2021 14:30

Pandemi Döneminde Orman İşletmeden Üreticiye Fide Desteği

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde gerçekleştirdiği üreticiye destek uygulamaları kapsamında, ceviz, tatlı nar ve incir fideleri dağıtımını başlattı.

Pandemi Döneminde Orman İşletmeden Üreticiye Fide Desteği

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi Orman İşletme Müdürlüğü, Orman Genel Müdürlüğünün Türkiye genelinde gerçekleştirdiği üreticiye destek uygulamaları kapsamında, ceviz, tatlı nar ve incir fideleri dağıtımını başlattı. Koronavirüs pandemisi nedeni ile randevulu sistemle mahalle muhtarlarına verilen fideler, mahallelerdeki üreticilere muhtarlık tarafından verilecek.
Pandemi döneminde üreticiliğin ne kadar değerli olduğunun daha iyi anlaşıldığını kaydeden Anamur Orman İşletme Müdürü İsmail Gübeş, Orman Genel Müdürlüğü ve taşra teşkilatlarında olduğu gibi, Anamur Orman İşletme Müdürlüğü olarak bizde köylülerimize, ‘fidan bizden, yetiştirip yemek sizden.’ Anlayışı içerisinde meyve fidanlarımızı dağıtıyoruz.” Dedi. Ceviz, incir ve nar gibi meyve fidanlarını dağıttıklarını kaydeden Gübeş, “Dizde bir fidan dikin diyerek bu destekleri, Orman Genel Müdürlüğü olarak birçok platformda yapıyoruz. Sizde bir fidan dikin, bir fidanınız olsun diyoruz. Biz bu destekleri zaten Orman Genel Müdürlüğü olarak bir çok platformda yapıyoruz.
Or-Köy Kredilerimiz kanalı ile yer yer süt inekçiliği,yerine göre, sür koyunculuğu, arıcılık, seracılık desteklerimiz zaten yapılmaktadır.  ” Dedi. Anamur Aşağı Kükür Mahalle Muhtarı İsmail Sofu ve Kılıç Mahalle Muhtarı Osman Gültekin de Orman Genel Müdürlüğü ve Anamur Orman İşletme Müdürlüğüne üreticiye verdikleri bu destekten dolayı teşekkür ettiler. Anamur Orman İşletme Müdürlüğü tarafından üreticiye Nar,Ceviz ve incirden oluşan toplam 6 bin 500 fide dağıtımı gerçekleştirildi.