GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-07-2021 20:56   Güncelleme : 11-07-2021 21:26

OTELİN YANINDAKİ TRAFODA ÇIKAN YANGIN TURİZMCİYİ İSYAN ETTİRDİ

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir otelin yanındaki trafoda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Otel yöneticisi Cankat Boylu, AYDEM yetkililerine tepki gösterdi. Boylu, “Burada görmüş olduğunuz trafo bu kış değişti. Günlerce elektrik verilemedi. Burada mağdur olan yine otel esnafı. Şu an otel tamamen dolu, bir sürü insan var. Çevredeki oteller var. Tatile gelen insanlarla biz muhatap kalıyoruz” diye konuştu. .

OTELİN YANINDAKİ TRAFODA ÇIKAN YANGIN TURİZMCİYİ İSYAN ETTİRDİ

MELİS ANTER

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bir otelin yanındaki trafoda çıkan yangın korku dolu anların yaşanmasına neden oldu. Otel yöneticisi Cankat Boylu, AYDEM yetkililerine tepki gösterdi. Boylu, “Burada görmüş olduğunuz trafo bu kış değişti. Günlerce elektrik verilemedi. Burada mağdur olan yine otel esnafı. Şu an otel tamamen dolu, bir sürü insan var. Çevredeki oteller var. Tatile gelen insanlarla biz muhatap kalıyoruz” diye konuştu.

Muğla’nın Bodrum ilçesine bağlı Bitez Mahallesi 1306. Sokaktaki trafoda öğle saatlerinde çıkan yangın otel esnafı ve turistlere zor onlar yaşattı. Ellerinde bahçe hortumları ve yangın tüpleri ile yangına müdahale eden otel çalışanları ve yöneticileri zor anlar yaşadı. Trafonun patlama ihtimaline karşı parkta bulunan otomobiller polisin uyarısı üzerine bulundukları yerden çekildi.

İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri bölgede güvenlik önlemi aldı, Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri söndürme çalışmalarını yaptı.

TRAFO DEĞİŞTİ, NÜFUS ARTTI KAPASİTE ARTMADI

Trafonun bulunduğu sokakta Bitez Doğa Hotel işletmecisi ve Bodrum Galatasaraylılar Derneği Başkanı Cankat Boylu yangına tepki göstererek şöyle konuştu:

“Burada görmüş olduğunuz trafo bu kış değişti. Günlerce elektrik verilemedi. Burada mağdur olan yine otel esnafı. Şu an otel tamamen dolu, bir sürü insan var. Çevredeki oteller var. Tatile gelen insanlarla biz muhatap kalıyoruz. AYDEM (Aydın Denizli Elektrik Dağıtım Şirketi) işine geldiği zaman her şeyi kendi çözüyor, ama vatandaşın yanında kimse yok. Hele ki işletme sahipleri her zaman sahipsiz kalıyor. Bir buçuk saatte zor geldiler. Daha müdahale etmediler. İlk müdahaleyi yapan yine biziz, 2 tane tüple müdahale ettik. Yazık!”

İtfaiye ekipleri yangını tamamen söndürdükten sonra olay yerine gelen AYDEM teknik ekipleri trafonun onarımı için çalışmalara başladı.

“BODRUM’UN TAM AMA TAM GÖBEĞİNDE TRAFO PATLIYOR!”

İki gün önce ise Çarşı Mahallesi’nde yaşanan olayda çarşı merkezinde fazla yüklenmeden dolayı trafonun şalteri atmış merkezdeki işletmeler yaklaşık 3 saat elektriksiz kalmıştı. Çarşı merkezinde İtalyan restoranı işletmecisi Hüseyin Peker ise sosyal medyadan bu duruma isyan etmişti. Peker şu açıklamayı yapmıştı:

“Ayda ortalama iki şube için 18.000 TL fatura ödediğimiz kurum @ADMEDAS bizi şeyine takmıyor! Eyvallah nasıl olsa bu memlekette herkes her istediğini kafasına göre yapıyor, nasıl olsa adalet yok! Nasıl olsa yaptığınız ya da yapmadığınız her şey yanınıza kalıyor! Eyvallah yiyin! Bodrum’un tam ama tam göbeğinde trafo patlıyor! @ADMEDAS Aydem denen kurumu defalarca aramamıza rağmen 21:05 civarı giden elektriğe müdahaleye 23:35 geliyorlar.  Aydem denen kurumun elemanları giderken, arkadaşlar hayır olsun neden gitmiş dediğimde suratıma bakmadan: Şartel Atmış deyip yürümeye devam ediyor! Bizim işimizin en yoğun zamanındaki binlerce lira kaybımızı hangi geri zekalı ödeyecek! Sinirimden öleceğim! Hiçbir açıklama hiçbir özür yok!  O zaman diyorum ki; kazandığınız para haram olsun, yemek nasip olmasın! Burnunuzdan gelsin!”