GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-07-2021 16:18   Güncelleme : 10-07-2021 11:33

Önce Pazar Yerini Açtı Sonra Tezgaha Geçti

Mithat Ünal-Anamur Akpınar Yaylasında açılan pazaryeri ürünlerini değerlendirmek isteyen üreticiler kadar yayla sakinleri tarafından da taktirle karşılandı. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, belediyenin ekip ve ekipmanları ile hayata geçirilen Akpınar Pazar yerinde önce protokolle kurdele kesti, sonra tezgahın başına geçip giyim eşyası sattı.

Önce Pazar Yerini Açtı Sonra Tezgaha Geçti

Mithat Ünal-Anamur Akpınar Yaylasında açılan pazaryeri, ürünlerini değerlendirmek isteyen üreticiler kadar yayla sakinleri tarafından da taktirle karşılandı. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, belediyenin ekip ve ekipmanları ile hayata geçirilen Akpınar Pazar yerinde önce protokolle kurdele kesti, sonra tezgahın başına geçip giyim eşyası sattı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törene, Kaymakam Aydın Memük,  Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Başkan Yardımcıları, Garnizon Komutanı Garnizon Komutanı Albay Taner Tükel Cumhuriyet Başsavcısı Meriç Dede, Cumhur İttifakının İlçe Başkanları M.Feyzullah Yılmaz(Ak Parti) Adnan Gübbük(MHP), muhtarlar, vatandaşlar ve pazarcı esnafı katıldı.
Halkın elzem ihtiyaçlarına cevap veren ayağı yere basan projelerle hizmet vermeyi sürdürdüklerini kaydeden Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Anamur Belediyesi’nde hem devletten hem de vatandaşlarımızdan hibe alarak oluşturdukları 41 araçla bu hizmetleri yaptıklarını kaydetti. Kılınç konuşmasında şunları söyledi: “Biz seçimden önce demiştik ki, ‘Biz Ankara’ya gittiğimiz zaman koparırız.’ Şükürler olsun, hem merkezi hükümetimizden kopardık, hem vatandaşımız sağ olsun, gani gönüllüdür insanımız. Çalışanı gördü mü Anamurlu cebindekinin yarısını verir. Taşocağımızı kurduk. Bu mıcırların hepsi kendimizin.

Asvalt şantiyemizi kurduk. Bu asfaltı kendimiz yapıyoruz. Yani kendi çalışanımızla, kendi mühendisimizle kendi işçimizle yapıyoruz. Hiçbir işimizi, müteahhit’e vermeden ve yarı fiyatının altına yapıyoruz.  25 gün içerisinde Abanozda Pazar yerimizi açacağız. Önümüzdeki yıl da kaş yaylamızın Pazar yerini yapacağız. Yaylalarımız Pazar yersiz kalmayacak.” Dedi.


Anamur Kaymakamı Aydın Memük’te konuşmasında bu tür Pazar yerlerinin üreticinin ürünlerini değerlendirmeleri için önemli yerler olduğunu söyledi. Memük; “ Bir ürünün bir malın pazarlaması yoksa, o malın, ürünün herhangi bir değeri olmaz. Burada halkımızın, vatandaşımızın hayvansal, tarımsal her türlü ürünleri, burada değerlendirilecek, halkımızın hizmetine sunulacak.” Dedi. Ve Belediye Başkanı hidayet Kılınç başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Ak Parti İlçe Başkanı M. Feyzullah Yılmaz ve MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük’te, seçim sürecinde verdikleri sözleri yerine getirdiğini dile getirdiğini söyledikleri Belediye Başkanı Hidayet Kılınç ve ekibine kendilerini mahçup etmeden hizmetlerini sürdürdüğü için teşekkür ettiklerini belirttiler.
Konuşmaların ardından Kaymakam Aydın Memük ve protokolle kurdele keserek Pazar yerinin açılışını yapan Başkan Kılınç, daha sonra tezgahın başına geçerek hem satış yaptı, hem de pazarcı esnafına hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Akpınar yaylasına açılan Pazar yeri pazarcı esnafı kadar bölge halkını da memnun etti. Yıllardın bu hizmetin beklendisi içerisinde olduklarını kaydeden bölge halkı da balkan Kılınç ve ekibine teşekkür etti. Vatandaşın Pazar yeri için teşekkür ederiz. Su çilemiz ne zaman sona erecek sorusuna; “Görev versinler onu da yaparız.” Cevabını verdi.