EĞİTİM
Giriş Tarihi : 02-03-2020 16:10   Güncelleme : 02-03-2020 16:14

Okulun Eskiyen Koktuklarını Öğretmenler Yeniliyor

Mithat Ünal-Anamur Sanayii sitesinde eğitim veren Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri teknik meslek eğitiminin yanında okulun eskiyen eşyalarının da tamir ve bakımını yapıyorlar.

Okulun Eskiyen Koktuklarını Öğretmenler Yeniliyor

Mithat Ünal-Anamur Sanayii sitesinde eğitim veren Mesleki Eğitim Merkezi öğretmenleri teknik meslek eğitiminin yanında okulun eskiyen eşyalarının da tamir ve bakımını yapıyorlar. Önce eşyaların eskiyen malzemelerini tespit eden öğretmenler, daha sonra bu malzemeleri temin ederek işe koyuluyorlar.
Son olarak okulun bilgisayar sınıfı sandalyeleri başta olmak üzere tüm sandalyelerin döşemelerini yenileyen öğretmenler, bu işi severek yaptıklarını dile getiriyorlar.
Sandalyelerin ihale ile yenilenmesi durumunda çok daha pahalı olacağını kaydeden öğretmenler, iş birliği yaparak çok daha ucuza mal ettiklerini dile getiriyorlar. Mesleklerine göre kendi aralarında iş bölümü yapan öğretmenlerin bir kısmı eskiyen döşemeleri sökerken bir kısmı da yeni döşemeleri ölçülerine göre kesiyor.
Diğer öğretmenlerde parçalarla döşemeleri monte ederek yenide kullanıma hazır hale getiriyorlar.
Öğretmenlerin bu şekilde sürdürdükleri iş birliği sayesinde Anamur Mesleki Eğitim Merkezi’nin eskiyen eşyaları yeniden kullanılabilir hale getiriliyor.