EĞİTİM
Giriş Tarihi : 12-05-2019 11:23   Güncelleme : 12-05-2019 13:25

Okulu Anne Sevgisiyle Donattılar

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Kıbrıs İlkokulu bu yıl annaler günü için değişik bir mesaj yöntemi seçti. Öğrenciler, sınıflara getirilen beyaz bezlere grup halinde içlerindeki anne sevgisini ve duygusunu dile getirdiler.

Okulu Anne Sevgisiyle Donattılar


Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Kıbrıs İlkokulu bu yıl annaler günü için değişik bir mesaj yöntemi seçti. Öğrenciler,  sınıflara getirilen beyaz bezlere grup halinde  içlerindeki anne sevgisini ve duygusunu dile getirdiler.  Daha önce A4 kağıdına tekil olarak duygularını yansıtan öğrenciler, bu yıl ekip halinde çizim sırasında bir birlerinin düşüncelerinden oluşan figürleri de görerek kendi düşüncelerini ortaya koydular.
Okul Müdürü Ayfer Koyuncu, sevgi ve özlem başta olmak üzere çocukların içlerindeki annelerine duydukları  tüm ifadeleri bir birlerinden örnek alarak sergilemelerini ortaya koymak ve ekip çalışmasını pekiştirmek için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. Duygularını beyaz bezlere yansıtan öğrenciler daha sonra bu çalışmalarını okulun çevresini kaplayan tel örgülere asarak sergilediler.  Çocukların gayretleri, hafta boyunca açık sergi olarak bu şekilde sergilenerek  okul çevresinden geçenlerin beğenisine sunuluyor.