EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-09-2020 19:20   Güncelleme : 10-09-2020 19:25

Öğretmenlerden Yüz Yüze Eğitim Öncesi Cefakar Hizmet

Mithat Ünal-2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunun 21 Eylülde açılması beklenen yüz yüze eğitim öncesi okullarda hazırlık son aşamaya getirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Anamurda okulların fiziksel ve hijyenik olarak eğitim öğretime hazır olduğunu söyledi. Öğrenciler için hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları için bazı uyarıların yapıldığı Şehit Hasan Kuş İlkokulunda olduğu gibi okuldaki fiziki çalışmaların tamamını, müdürler, müdür yardımcıları da dahil tüm öğretmenler seferber olmuş durumda.

Öğretmenlerden Yüz Yüze Eğitim Öncesi Cefakar Hizmet

Mithat Ünal-2020-2021 Eğitim Öğretim sezonunun 21 Eylülde açılması beklenen yüz yüze eğitim öncesi okullarda hazırlık son aşamaya getirildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Anamurda okulların fiziksel ve hijyenik olarak eğitim öğretime hazır olduğunu söyledi.
Öğrenciler için hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uymaları için bazı uyarıların yapıldığı Şehit Hasan Kuş İlkokulunda olduğu gibi okuldaki fiziki çalışmaların tamamını, müdürler, müdür yardımcıları da dahil tüm öğretmenler seferber olmuş durumda. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler kadar velileri de heyecanlı. Ama yüz yüze eğitimin başlayıp başlamayacağı ise şu anda belirsizliğini koruyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, yaz tatili döneminde okulların belirli aralıklarla temizlendiğini söyledi. Okulun bahçesi ve koridorlarında sosyal mesafe kuralları kapsamında mesafe işaretlerinin yerini belirleyen Müdür Yardımcısı Mehmet Tüzün, bütün öğretmenlerin hem sınıflarını sezona hazırladıklarını hem de kendi imkânları ile okulu sezona hazırladıklarını söyledi. Velilerden bazıları ise çocuklarının okuyacağı sınıfta yapılan hijyen çalışmalarını ve fiziki iyileştirilmelerine destek verdiler.
Mercan; “Özellikle yüz yüze eğitimin açılacağı 21 Eylül’e  kadar da belli bir zaman dilimimiz var. Zaten şu an itibarı ile öğretmenlerimiz okulda ve bu dönem için göreve başladıkları 24 Ağustostan itibaren de hijyen çalışmalarını yaptılar. Yapmaya da devam ediyorlar, hiçbir eksiğimiz yok.” Dedi.