EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2019 16:42   Güncelleme : 17-05-2019 16:48

Öğrencilerden Tiyatro Şöleni

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri ‘Medeniyet Tiyatrosu’ adlı oyunu, büyük bir başarıyla sergilediler.

Öğrencilerden Tiyatro Şöleni


Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde eğitim veren Şehit İbrahim Armut Fen Lisesi Tiyatro Kulübü öğrencileri ‘Medeniyet Tiyatrosu’ adlı oyunu, büyük bir başarıyla sergilediler.  Gösteri, Özel Gümüş Koleji’nde yapıldı. Okulun Türk Dili ve Edebiyat Öğretmeni Alparslan Apaydın yönetiminde tiyatro kulübü öğrencileri oyunu iki defa seyircilere sundular.  Gösteri, veliler ve öğrencilerden büyük beğeni topladı.
Tiyatro bitiminde ayakta alkışlanan oyun sonrasında veliler öğrencileri tebrik etti. Yiğit Sertdemir’in yazdığı ve tiyatronun önemini, tarihsel gelişimini belli başlı tiyatro örneklerinden kısa bölümlerle anlatan oyun, İzleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Seyirciler, didaktik yapısına rağmen oyunu sonuna kadar merak ve ilgiyle seyrettiler.
Aşırı yoğunluk nedeni ile tiyatroya gelen öğrenci ve velilerden bir kısmı basamaklarda ve aralara konulan sandalyelerde oturmak zorunda kaldı.  Bu yoğunluğun Anamurda tiyatroya olan merakın ve ilginin ne kadar büyük olduğunu gösterdiğini kaydeden öğrenciler ve veliler, “Bu da gösteriyor ki Anamur’da modern bir tiyatro salonuna ihtiyaç vardır.” Diyerek Anamur’a bir tiyatro salonunun kurulması gerektiğini savundular.