EĞİTİM
Giriş Tarihi : 09-09-2019 14:09   Güncelleme : 10-09-2019 16:11

Öğrenciler 32 Derece Sıcaktan Böyle Gölgeye Alındı

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde gerçekleştirilen 2019-2020 eğitim öğretim sezonunda bu yıl sıcaklar damgasını vurdu. 32 derece sıcakta bekleyen öğrenciler, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğluve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan talimatı ile gölgelere alındılar. Belediye Başkan Vekili Hüseyin Bozdemir, Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan daire amirleri öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen kutlama töreni, Milli Eğitim Müdürlüğünün Yeni Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk koyması ile başladı.

Öğrenciler 32 Derece Sıcaktan Böyle Gölgeye Alındı

 

Mithat Ünal-Mersin’in Anamur İlçesi’nde gerçekleştirilen 2019-2020 eğitim öğretim sezonunda bu yıl sıcaklar damgasını vurdu. 32 derece sıcakta bekleyen öğrenciler, Anamur Kaymakamı Mehmet Kurdoğluve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan talimatı ile gölgelere alındılar. Belediye Başkan Vekili Hüseyin Bozdemir, Başkan Yardımcısı Türkan Kasapoğlu, Garnizon Komutanı Albay Şaban Delioğlu, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan daire amirleri öğretmen ve öğrencilerin katılımı ile gerçekleştirilen kutlama töreni, Milli Eğitim Müdürlüğünün Yeni Cumhuriyet Meydanında Atatürk Anıtına Çelenk koyması ile başladı. Törenin devam ettiği Kalınören İlk ve Orta okulunda 32 derece sıcaktan terleyen öğrencilere önce öğretmenler tarafından peçete dağıtıldı, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardındanda Kaymakam Mehmet Kurdoğlu ve Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan’ın tavsiyesi üzerine gölgelik alanlara alındı.
Törende Kalınören İlk ve Ortaokulu Sınıf Öğretmeni Hayri Kılınç, Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan ve Kaymakam Mehmet Kurdoğlu birer konuşma yaptılar. Konuşmalara, eğitim ordusu öğretmenlerin yeni nesli yetiştirmekle ülkenin  geleceğindeki etkilerine dikkat çekildi. Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan; “Öğretmenler olarak öğrencilerimizi öğretenden önce örnek olan öğretmenler olmalıyız. Çünkü onlar bilgiye bir şekilde ulaşırlar. Ama bizim değerlerimizi görerek öğrenmeleri için örnek öğretmenlere ihtiyaçları vardır.” Dedi. Kaymakam Mehmet Kurdoğlu da; “Siz öğretmenler bu ilkenin geleceğini yükseltebilirsiniz de mahvedebilirsinizde.” Diyerek öğretmenlerin yeni neslin yetişmesinde ve ülkenin geleceğindeki önemine dikkat çekti. İlköğretimle ilgili şiirlerin öğrenciler tarafından okunmasının ardından 8. Sınıf öğrencileri okula yeni gelen birinci sınıflara balon ve kalem hediye ettiler. Okulun folklor ekibinin gösterisinin ardından Okul Müdürü Ali Doğan, Kaymakam Mehmet Kurdoğlu’na çiçek takdim etti ve Diriliş kitabını hediye etti. Tören yeni eğitim öğretim yılı için gerçekleştirilen fidan dikimi ile sona erdi.