SAĞLIK
Giriş Tarihi : 15-08-2019 11:18   Güncelleme : 19-08-2019 16:34

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Madalyon Klinik, psikiyatri merkezi kategorisinde profesyonel hizmetler sunan ve Türkiye’nin tamamına telefonla terapi imkanı sağlayan bir kuruluştur.

Obsesif Kompulsif Bozukluk

Madalyon Klinik, psikiyatri merkezi kategorisinde profesyonel hizmetler sunan ve Türkiye’nin tamamına telefonla terapi imkanı sağlayan bir kuruluştur. Obsesif kompulsif bozukluk tedavilerinde uzman psikologlar, psikiyatristler ve terapistler ile hizmet sunuluyor. Türkiye’nin her bölgesinden 444 85 90 numaralı çağrı merkeziyle erişim sağlanabilir. Tüm birimleri, kadro ve terapi çeşitleri hakkında detaylı bilgi edinmek için web adresi ziyaret edilebilir.

Obsesif Kompulsif Bozukluklarda Telefonla Terapi

Madalyon Psikiyatri Merkezi, web sitesinde ‘’’’ sistemi sunuyor. Ankara ve İstanbul dışındaki başvurular için telefonla terapi hizmeti sağlanabilir. Madalyon Klinik Merkezlerine ulaşımın zor olduğu durumlarda veya klinik terapisi istenilmeyen durumlarda, telefon terapisi hizmetinden yararlanılabilir. Her seans 30 ila 45 dakika arasında gerçekleştirilmektedir. Uygulamadan yararlanmak için Madalyon Klinik A.Ş IBAN numarasına muayene ücreti yatırılır ve işlemin ertesi günü doktor tarafından erişim sağlanarak görüşme yapılabilir.

Obsesif Kompulsif Tedavilerinde Online Terapi

444 85 90 numaralı telefondan hem online terapi randevusu hem telefonla terapi randevusu alınabilir. Randevu sonrasında belirlenen zaman ve saatte, online görüşme yapılarak terapi uygulanır. tedavileri için farklı şehirlerde olan danışanlar için sunulan bir hizmettir. Madalyon Klinik merkezlerine ulaşımın zor olduğu durumlarda veya kişilerin tercihi olarak şahsen terapi değil online yöntemle terapi almak istediklerinde uygulanan bir terapi yöntemidir.

Madalyon Klinik Obsesif Bozukluk Tedavileri

2005 yılından bu yana profesyonel klinikleriyle hizmet veren Madalyon Psikiyatri Merkezi, Ankara’da Kavaklıdere merkez birimi, İstanbul’da Suadiye ve Levent merkezleri ile faaliyet gösteriyor. Obsesif kompulsif bozukluklar, olarak bilinmekte ve kişiyi zorlayıcı duygu ve düşünceler olarak nitelendirilmektedir. Obsesyon olarak bilinen psikolojik sorun, mantıksız düşüncelerin zihinde tekrarlaması durumudur. Kompülsiyonlar, takıntılardan kaynaklanan davranışlar olarak nitelendirilir. Obsesif kompulsif sorunlarında en çok görülen durumlar; kişilerin temizlik takıntısı olmasıdır. Süreklilik halinde hastalık korkusu, ecza veya hastaneden bulaşabilecek hastalıklar korkusu, tiksintiler gibi durumlardır. Obsesif kişiler genellikle sürekli ellerini yıkar, sürekli temizlenir ve farklı nesnelerle temastan kaçınır. Süreklilik halinde ev temizliği, insanlardan veya ortamlardan tiksinti durumları, herkesi hastalıklı görebilme ve temastan kaçınma gibi durumlardır. Madalyan Klinik, terapi yöntemleriyle obsesif durumuna neden olan sorunların keşfedilmesi, çözülmesi ve yapılandırma davranışlarının kazandırılması üzerine başarılı sağlık hizmetleri sunuyor.

Madalyon Klinik Yetişkin Bölümü

Yetişkin bölümün yanı sıra Çocuk, Ergen ve Aile bölümleriyle faaliyet gösteren Madalyon Klinik Merkezi, danışanların yaş ve yaşam özelliklerine göre terapi hizmetleri sunuyor. Obsesyon veya obsesif kompulsif bozukluk tedavilerinde, kişilere terapi veya aile terapisi gibi uygulamaların yanı sıra çocuk ve ergen bölümleriyle de hizmet sunuluyor. Kliniklerden randevu alarak doğrudan başvuru yapılabilir veya telefonla, online terapi alınarak, hastalığın boyut ve sürecine göre terapi ve tedavi uygulamalarından yararlanım sağlanabilir. Hekim kadrosu için web sitesini inceleyebilirsiniz.