SİYASET
Giriş Tarihi : 15-07-2021 07:49   Güncelleme : 15-07-2021 07:49

Nimet Bolluk'tan 15 Temmuz Milli İrade Günü Mesajı

HABER MERKEZİ-Gelecek Partisi Ankara Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk 15 Temmuz'un yıldönümü ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Bolluk açıklamasında; "FETÖ denilen hainler sürüsünün yol açtığı tahribat ancak “Devletin dini adalettir” diyen Hazreti Ali’ye kulak verildiği sürece onarılabilir.  Siyasi muarızlarına bu damgayı fütursuz ve mesnetsizce vurarak bu alçak örgüte karşı yürütülen mücadele sadece sulandırılmış olur.  Biz o geceyi Ömer’ler, Abdullah’lar, Halil’ler, Mahir’ler ile hatırlayacağız. Tüm ısrarlarımıza rağmen beraat ettiği halde işine dönemeyen insanlarla hatırlayacağız." dedi.

Nimet Bolluk'tan 15 Temmuz Milli İrade Günü Mesajı

HABER MERKEZİ-Gelecek Partisi Ankara Kadın Kolları Başkanı Nimet Bolluk 15 Temmuz'un yıldönümü ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Bolluk açıklamasında; "Mütemadiyen “kandırılma” faturası ödeyen bir millet olarak 251 şehit verdiğimiz o meş’um gece, belki de kandırılma tarihimizin en ağır faturasını ödediğimiz gece olarak kayıtlara geçti.  Bir Ömer’in çıkıp hainlerin tüm hesaplarını altüst ettiği o gece, ne yazık ki daha sonrasında Hazreti Ömer aradığını söyleyenlere ders olmadı. 
Gelinen noktada KHK garabetiyle diri diri toprağa gömülen insanların bir tarafta, darbecilerin kardeşlerinin büyükelçi olarak atananların diğer tarafta yer aldığı bir ülkenin muktedirleri sadece o geceden değil o geceye gelinen süreçten de ders almamış demektir. 
Halbuki;
15 Temmuz’u anlamak dağa taşa 15 Temmuz ismini vererek değil devletin içindeki yeni yuvalanmaların önünü keserek mümkün olabilir.  Devlet aklı dediğimiz kavram, devlet hafızasındaki süreçlerin toplamından hareketle refleks verebildiği ölçüde akla dönüşür. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun sıklıkla vurguladığı Özgürlük – Güvenlik Dengesi kavramının, devleti yönetenlerin şahsi/siyasi avantajına olacak şekilde suiistimal edilerek güvenlikçi politikalara ağırlık verilmesi yönünde evrilmesi tam da FETÖ benzeri yapılanmaların aradığı zemindir.  
Darbeler ya da müdahaleler her zaman anlık sonuçlar vermeyebilir. Bir kalkışmanın bir ülkeye yeni normal dayatması da bu alçak tezgahın bir parçası olarak karşımıza çıkabilir. Üstelik bu yeni normal, akıl sağlığını her zaman zinde tutması gereken Devlet Aklı’nın paranoyasına sebebiyet veriyorsa ve en acısı yine muktedirler tarafından vaktiyle teşvik edilmiş ve hatta dayatılmış eski normalin bir parçası olmuş, hatta parçasının bir parçası olmuş vatandaşına peşinen terörist muamelesi yapması bu tezgahı planlayan kliklerin en azından istediğinin bir kısmını aldığı anlamı taşır. Suçun Şahsiliği ilkesini sadece kendi şahıslarına dokununca hatırlayanlar, kendi elleriyle açtıkları bankaya para yatırmayı delil olarak sayan garabet bir sistemin de mucidi olarak şimdiden tarihteki yerlerini aldılar. FETÖ denilen hainler sürüsünün yol açtığı tahribat ancak “Devletin dini adalettir” diyen Hazreti Ali’ye kulak verildiği sürece onarılabilir. 
Siyasi muarızlarına bu damgayı fütursuz ve mesnetsizce vurarak bu alçak örgüte karşı yürütülen mücadele sadece sulandırılmış olur.  Biz o geceyi Ömer’ler, Abdullah’lar, Halil’ler, Mahir’ler ile hatırlayacağız. Tüm ısrarlarımıza rağmen beraat ettiği halde işine dönemeyen insanlarla hatırlayacağız.  O gece demokrasimizi ve birliğimizi hedef alan tüm canileri lanetlerken, 15 Temmuz’un 5. Yıl dönümü vesilesiyle bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimize ise şükranlarımızı sunuyorum." dedi.