EĞİTİM
Giriş Tarihi : 24-10-2020 12:13   Güncelleme : 24-10-2020 12:30

Müftülükten 4-6 Yaş Grubuna Bir Kur’an Kursu Daha

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü Malaklar Hazreti Osman Camiinde yeni bir 4-6 yaş gurubu çocuklara açtığı 4-6 yaş Kur’an Kursu ile Anamurda 4-6 yaş Kur’an Kursu sayısını 4'e çıkardı. Müftü Zeynal Abidin Çınar, Anamur Belediyesi ve İle Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere hayırsever vatandaşlar, veliler ve kreşin açılmasında görev alan bölgedeki imamhatiplere teşekkür etti.

Müftülükten 4-6 Yaş Grubuna Bir Kur’an Kursu Daha

Mithat Ünal-Anamur İlçe Müftülüğü Malaklar Hazreti Osman Camiinde yeni bir 4-6 yaş gurubu çocuklara açtığı 4-6 yaş Kur’an Kursu ile Anamurda 4-6 yaş Kur’an Kursu sayısını 4'e çıkardı. Müftü Zeynal Abidin Çınar, Anamur Belediyesi ve İle Milli Eğitim Müdürlüğü başta olmak üzere hayırsever vatandaşlar, veliler ve kreşin açılmasında görev alan bölgedeki imamhatiplere teşekkür etti.  Hem Milli Eğitim Müdürlüğü, hem belediye ve vatandaşlarla istişare ederek uygun yer aradıklarını ve burasının uygun görüldüğünü kaydeden İlçe Müftüsü Zeynal Abidin Çınar, burasının bir okul olmadığını ve destekleme eğitimi amacı taşıdığını söyledi. Çınar, buraya gelen çocukların ana okulları gibi eğitim göreceğini de sözlerine ekledi.  
Kendileri ile yapılan bir protokolle bu kreşin açıldığını kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, eğitimin, sanat, kültürel, branj alanında, dini çerçevede ve milli ve manevi değerlerimizi koruyarak her alanda verilmesinin büyük önem taşıdığını söyledi. 4-6 yaş grubuna hem bu eğitimin verilecek olmasının hem fiziksel, hem de eğitsel anlamda kendilerinin de yükünü hafiflettiğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Müdürü İlyas Mercan, Bu eğitim, Diyanet ile Milli Eğitim arasında imzalanan bir protokol ve yönetmelikler çerçevesinde eğitim öğretim veriyorlar. Kontrolleri kendilerine ait zaten. Bunun için kendilerine teşekkür ediyoruz.” Dedi. Camii İmamhatibi Ali Şimşek’te bu projenin geçtiğimiz yıl camii önünde düzenlenen Mevlid-i Nebi programında  Müftümüz Zeynal Abidin Çınar’ın  dillendirdiği fikir çerçevesinde hayata geçirildiğinin adlını çizdi.  Törene anne babaları ile gelen miniklerin heyecanları ve mutlulukları da sözlerinden okunuyordu. Minikler, burada eğitim alacak olmanın kendilerini oldukça memnun ettiğini söylediler. Törenin ardından açılış kurdele kesimi ile yapıldı. 2 sınıf olarak açılan kreş normal şartlarda 20 öğrenci kapasiteli Selma Altay ve Emine Er'den oluşan iki bayan hocanın görev alacağı kreşte eğitim, pandemi nedeni ile dönüşümlü olarak verilecek. Kur’an Kursu Hocaları da; “Miniklerimiz ile hem öğreneceğiz, hem eğleneceğiz. Miniklerimize hem maddi hem manevi değerlerimizi hem öğretmeye hem de eğitmeye çalışacağız.” Diyerek ne kadar heyecanlı olduklarını ortaya koydular.