KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 05-07-2021 10:44   Güncelleme : 05-07-2021 10:59

MUDANYA LEZZET ŞENLİĞİ’NE COŞKULU FİNAL

Mudanya Belediyesi’nin dört gün boyunca lezzet ve eğlenceyi bir araya getirdiği Mudanya Lezzet Şenliği, illüzyonist Salih Gökay’ın gösterisi, Müzisyen Kemal Yağlı ve Grup Kucaklaşma ile Bahtiyar Özdemir konserleriyle sona erdi..

MUDANYA LEZZET ŞENLİĞİ’NE COŞKULU FİNAL

Mudanya Belediyesi’nin dört gün boyunca lezzet ve eğlenceyi bir araya getirdiği Mudanya Lezzet Şenliği, illüzyonist Salih Gökay’ın gösterisi, Müzisyen Kemal Yağlı ve Grup Kucaklaşma ile Bahtiyar Özdemir konserleriyle sona erdi.

Mudanya Lezzet Şenliği, kentin mutfak kültürüne ait vazgeçilmez tatlarını eğlence ile bir araya getirdi. Mütareke Meydanı’nda dört gün boyunca süren etkinlik, illüzyonist Salih Gökay’ın gösterisi, Müzisyen Kemal Yağlı ve Grup Kucaklaşma ile  Bahtiyar Özdemir’in konserleriyle sona erdi.

Şenlikte 100 stant kurulurken, yöresel tatlar, el sanatları ve hediyelik eşyalar, Mudanyalıların beğenisine sunuldu. Şenlik kapsamında “En Lezzetli Zeytinyağlı Yemek ve Tatlı” yarışmalarında ilk 3’e giren yarışmacılar ödüllendirildi.

Konser sonrasında konuşma yapan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, göreve geldiğinde Mudanya’nın var olan tüm değerlerini yaşatma sözü verdiğini hatırlatarak, “Mudanyamızın bereketi ile dört gün boyunca kentimizde bayram yaşadık. Şenlik kapsamında konserlerle coştuk, en güzel şarkıları hemşehrilerimizle hep birlikte söyledik, şarkılarda buluştuk. Birbirinden özel tatları, kentimizin bereketini Bursalılarla buluşturan katılımcılarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum. Göreve geldiğimiz gün Mudanya’da güzel şeyler olacak, Mudanya ile herkes gurur duyacak demiştim. Mudanya’da her şey çok güzel olmaya devam edecek” dedi.