TENİS
Giriş Tarihi : 29-09-2022 23:57

Mobil Vinç Nedir?

Mobil Vinç Nedir?

 

 

Hem paradan hem de insan gücünden tasarruf etmenin inşaat yapı sektöründeki karşılığı olarak kullanılan vinçler, çok çeşitli türlere sahiptir. Yapı sektöründe karşımıza sıklıkla çıkan vinç türlerinden biri de mobil vinçlerdir. İnşaat sektörü belli zaman aralıklarına proje yetiştiren bir sektör olduğu için işlerin en kısa ve güvenilir şekilde de tamamlanması da şarttır. Ağır yüklerin insan gücü ile taşınmasının imkânsızlığı da dikkate alındığında vinçlerin kullanımı kaçınılmazdır.

Kiralama veya satın alma yöntemi ile edinilen mobil vinç istenilen her yere kolaylıkla taşınabilen vinç grubudur. Seyyar olarak da düşünebileceğimiz bu vinçlerin istenilen her projeye dâhil edilebildiği düşünüldüğünde oldukça avantajlı oldukları görülür. Kullanımlarının da kolay olması tercih sebeplerinden bir başkası olarak karşımıza çıkar.

Vinçleri sadece inşaat sektörünün aktörü olarak görmemek gerekir,  yol ve asfalt çalışmalarından tutun da ormanlarda yürütülen faaliyetlere kadar vinç kullanımı görülmektedir. Kule vinç, pergel vinç, sepetli vinç ve daha birçok vinç içinde mobil vinçlerin daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Mobil vinçler, paletli taşıyıcılara veya tekerlekli taşıyıcılara monte edilmektedir. Bu sebeple diğer vinçlere nazaran en önemli avantajı hareket kolaylığıdır. Çalışma alanına kolayca taşınır kullanıma başlanır. Kullanımı da diğer vinçlere göre daha kolaydır. Doğru yerde doğru şekilde makine kullanımı için pratikliği ile ön plana çıkan mobil vinçleri projelerinizde kullanabilirsiniz.

Ağır kütleli malzemelerin kaldırılması, taşınması ve nakli için kullanılan mobil vinçler, araç girebilen her türlü yerde kullanılabilir. İnşaat ve yapı sektöründe avantajlı olduğunu gördüğümüz mobil vinçlerin çok ağır yüklerde verim sağlayamadığı da bilinmektedir. Kısa mesafeli ve kısa süreli işleriniz için mobil vinçler ideal olabilir. Aynı zamanda mobil vinçle taşıma yapmak için az yük ve uygun hava koşulları da gözetilmelidir.

ismail ustaismail usta