SİYASET
Giriş Tarihi : 01-03-2021 08:56   Güncelleme : 01-03-2021 09:08

Milletvekili'nin Elyazısı Dilekçesinde İbretlik İfade

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar, CHP Genel Başkanlığı’na sunduğu istifa dilekçesinde “Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim” dedi..

Milletvekili'nin Elyazısı Dilekçesinde İbretlik İfade

CHP Denizli Milletvekili Teoman Sancar partisinden istifa etti. Sancar, istifa dilekçeside “Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim” dedi.

Sancar, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada “Cumhuriyet Halk Partisi üyeliğinden istifa ettiğimi kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım” dedi ve partiden istifasını duyurdu.

Sancar'ın öğleden sonra CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu'nu arayarak "özel sebepler" gerekçesiyle istifa ettiğini bildirdiği ve başka bir partiye de geçmeyi düşünmediğini söylediği öğrenildi.

CHP Genel Başkanlığı’na gönderdiği istifa dilekçesinde Sancar, “Üyesi bulunduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa ediyorum. Hiçbir oluşum ve siyasi partiye geçmek sebebiyle istifa etmiş değilim” diye belirtti.

"DELİ SAÇMASI"

Sancar’ın sosyal medya hesabında ise 26 Şubat günü Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde partiye yeni katılan üyelere rozet taktığı görüldü. Sancar sosyal medya hesabından rozet törenini “Partimize üye olarak CHP ailemize katılan Ahmet Tutaş’a ve değerli kardeşlerimize rozetini takdim etmekten memnuniyet duyduk. Biz biriz ve beraberiz. Saygılarımla” diye paylaştı.

Sancar 10 Şubat tarihindeki paylaşımında ise 17 milletvekilinin CHP’den istifa ederek, Muharrem İnce’nin partisine geçeceği haberini “Peki bundan benim haberim niye yok? Deli saçması” diye eleştirmişti.