GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-11-2022 13:47

Milletvekili Eroğlu'dan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi'ne ziyaret

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu, bir dizi ziyarette bulunmak için geldiği Malatya’da Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen ve yapımı devam eden Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’ni gezdi.

Milletvekili Eroğlu'dan Dünya Kayısı Ticaret Merkezi'ne ziyaret

Eroğlu’nun Dünya Kayısı Ticaret Merkezindeki inceleme gezisine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, daire başkanları, ilgili şube müdürleri ve müteahhit firma yetkilileri katıldı.

Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ile ilgili olarak "Nasıl ki Türkiye için yüz yılın projeleri var ya ticaret merkezi de Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’ın Türkiye yüzyılı projelerinden biridir" diyen Eroğlu, “Dünya Kayısı Ticaret Merkezinin kurulduğu alan daha önce hafriyat alanı olarak kullanılıyormuş. Neticede merkezin kurulduğu alana Malatya için gerçekten yapılması gereken muhteşem bir kayısı ticaret merkezi kuruluyor.” ifadelerini kullandı.

Eroğlu, Büyükşehir belediyesinin bunu gelir ortaklığıyla birlikte paylaşımlı bir şekilde yaptığını vurgulayarak, “Kısa zamanda yüzde 90’ı bitmiş bir tesis ve hakikaten gurur duydum. Bu fikri düşünen başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a, Genel Sekreter Cemal Noğay’a, ekiplerine ve müteahhit firmaya gönülden teşekkür ediyorum.” dedi.

“Gerçekten Malatya için muhteşem bir proje”

Dünya Kayısı Ticaret Merkezi’nde yapılan çalışmaları muhteşem bulduğunu ifade eden Eroğlu, “Malatya’yı dünya pazarına açacak olan muazzam bir projedir. Daha önce vatandaş nerede ürününü saklayacak, nasıl yapacak bilmiyordu, ama yapılan merkezde her şey var. Hatta iyi düşünülmüş bir şekilde resmi prosedürlerin de yapılacağı tesiste akredite edilecek ve neticede kayısı dünyaya ticaret merkezinden pazarlanacak. Gerçekten Malatya için muhteşem bir proje.” değerlendirmesinde bulundu.

Eroğlu, projeyi öğrendiğinde gurur duyduğunu belirterek, “Zemindeki hafriyatın kaldırılması, zeminin ıslah edilmesi, sıkıştırılması dahil olmak üzere yüzde 90’ının çok kısa zamanda bitmesi gerçekten gurur verici bir husustur. Malatya’mıza projenin hayırlı olmasını gönülden temenni ediyorum. Artık bütün kayısı ticaretiyle uğraşanlarımız alana yerleşecek. Tek kapı ve tek işlem yapılacak. Dünya kayısı ticaret merkezini dünyaya tanıtalım. Dünyaya, Malatya’ya bu yakışır.” şeklinde konuştu.

Beydağı Tabiat Parkı ziyaret edildi

Dünya Kayısı Ticaret Merkezi ziyareti sonrasında Beydağı Tabiat Parkında da incelemelerde bulunan Eroğlu, “Bu alan gerçekten yaşanabilir bir yer olmuş. Bu vadi muhteşem bir vadi. Gençlerin ve insanların aileleriyle birlikte gelip hoşça vakit geçirebileceği muhteşem bir vadi. Malatya’ya kazandırmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cemal Noğay, Malatya’daki hizmet ve yatırımları gezdiklerini belirterek, “Bu vadi 760 dekar bir alandı. Sayın Başkanımızın girişimleri sonrasında şu anda 3 milyon metrekarelik bir alanda park rekreasyon çalışmaları yapılmakta. Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte burada 250 kişinin konaklayabileceği bir konaklama merkezi yapılmakta ve bu merkeze Türkiye’nin her yerinden gençler gelecek. Bu bölgede sadece Turgut Özal Tabiat Parkı vardı bu alan ikinci bir nefes alma yeri oldu.” ifadelerini kullandı.

Hibya Haber Ajansı

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi