GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 18:52   Güncelleme : 20-05-2021 19:19

MİLAS’TA SAHİPLİ KÖPEKLER ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde site sakinlerinin beslediği ve sahipli olan yedi köpek zehirlenerek öldürüldü. .

MİLAS’TA SAHİPLİ KÖPEKLER ZEHİRLENEREK ÖLDÜRÜLDÜ

MELİS ANTER

Muğla’nın Milas ilçesine bağlı Boğaziçi Mahallesi’nde site sakinlerinin beslediği ve sahipli olan yedi köpek zehirlenerek öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre; üç gün içinde bazı kişi veya kişilerin evlerin bahçelerine attıkları kıyma içine karıştırılan zehirli maddeyi yiyen yedi köpek öldü. Bazı köpekler ise hayvanseverler tarafından otomobillerle veterinerlere taşınarak kurtarıldı. Katlima sert tepki gösteren hayvanseverler ve hayvan sahipleri, suçlu ya da suçluların bulunması için jandarmaya başvurdu.

“NE YAPTIYSAK KURTARAMADIK”

Beslediği iki köpeğin bahçesinde zehirlendiğini belirten evli ve iki çocuk annesi Halime Güler “Köpeklerim bahçemdeydi, gece yarısı havlamalarını duydum can havliyle bağırıyorlardı, dışarı çıktığımda can çekiştiklerini gördüm, ne yaptıysak kurtaramadık. Suçluların bulunması için jandarmaya şikayetçi olduk” dedi.

“BUNUN ADI TOPLU KATLİAM”

Bodrumlu hayvan severlerden Adem Çelik (65), “Her yaz sezonu geldiğinde özellikle kıyı mahallerinde bu tür toplu zehirlemeler oluyor ve önlenemiyor. Onlarca yüzlerce kez şikayet ettik ama suçlular bulunamadı. Bu hayvanların çoğu sahipli, sahipsiz olanlar da var. Bu cinayeti işleyenlerin bulunmasını istiyoruz, çünkü bunun adı toplu katliam” diye konuştu.