SİYASET
Giriş Tarihi : 21-05-2022 13:26   Güncelleme : 21-05-2022 19:21

MHP’nin Anlatma ve Aydınlatma Toplantısının Mersin Ayağı Anamurdan Start Aldı

Mithat ÜNAL-Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Türkiye genelinde başlatılan ,  İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı Anamur da da  yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.  Anamur İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ve 82 Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Anlatma ve Aydınlatma toplantısına halktan yoğun bir katılım gerçekleşti.

MHP’nin Anlatma ve Aydınlatma Toplantısının Mersin Ayağı Anamurdan Start Aldı

Mithat ÜNAL-Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatı ile Türkiye genelinde başlatılan ,  İlçe İlçe Anlatma ve Aydınlatma Toplantısı Anamur da da  yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. 

Anamur İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği ve 82 Sosyal Tesisleri’nde gerçekleştirilen Anlatma ve Aydınlatma toplantısına halktan yoğun bir katılım gerçekleşti. Saat 09:00’da İlçe Teşkilatının kahvaltı ikramı ile başlayan toplantıya, Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi Serdar Soydan, Milliyetçi Hareket Partisi MDK Üyesi Kürşat Türker Ercan, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekilleri  Olcay Kılavuz - Baki Şimşek, Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya, Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük, Milliyetçi Hareket Partisi Bozyazı İlçe Başkanı Mustafa Kayfeci, Anamur Ülkü Ocakları Başkanı Mehmet Emin Erdinç Muhtarlar, Sivil Toplum Örgütü Temsilcileri, partililer ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanı Adan Gübbük, MHP divan heyetine ve katılımcılara teşekkür etti. Gübbük, Anamur’a Doktor Devlet Bahçeli Parkını kazandıran Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a da teşekkür ve tebrik etti.
 


Yaklaşık bir saat süren programda konuşan İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli,  MYK Üyesi Serdar Soydan, Milliyetçi Hareket Partisi MDK Üyesi Kürşat Türker Ercan, Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekilleri Olcay Kılavuz  ve Baki Şimşek, Cumhur İttifakı ile Türkiye’nin bölgesinde ve dünyada güçlü ve iradeli bir ülke konumuna getirildiğini söylediler. Millet İttifakı’nın şehitlerimizin Kanına giren PKK ve FETÖ’cülerle aynı masada  anayasa taslağı hazırladıklarını iddia eden konuşmacılar, Türk Milletinin basireti ve kararlığının bunlara asla müsaade etmeyeceğini, Doktor Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararlı duruşu ile Milli İrade’nin bölgede ve dünyada her zaman söz sahibi olacağının altını çizdiler.
Kılınç; ‘Herkesi Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakını Çatısı Altına Davet Ediyorum.” Dedi. Konuşmasında millet İttifakının, ülkenin çakarına olan hiçbir projesinin olmadığını kaydeden Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanının da Mersine hiçbir çivi çakmadığı gibi yapılan hizmetleri engellemekten başka hiçbir iş yapmadığını iddia etti. Seçer’i HDP ile ortak hareket etmekle suçlayan Belediye Başkanı Hidayet Kılınç; “Milliyetçi Hareket Partisinin kırmızı çizgileri net ve açıktır. Bu kutsal davanın Cumhuriyetle, Atatürk ile derdi olmayan, ülkemizin ve memleketimizin bölünmez bütünlüğünü tartışmaya açmayan Türkiye ve Türk Milletini koruyan, kollayan, yücelten hiç kimseyle bir problemi yoktur. Mersinde başka, Siirt’te başka konuşan kravatlı teröristlerle ittifak kurmaktan kaçınmayan, Kavalaya şefaat dileyen, Demirtaşla kahvaltı planları yapan, Karabağ da, Suriye de Mavi Vatanda verilen mücadeleleri gereksiz işler olarak gören CHP ortaklarının bu ülkeye verebilecekleri hiç bir şey yoktur.” Dedi. Başkan Kılınç,toplantıda emeği geçen Milliyetçi Hareket Partisi Anamur İlçe Başkanlığına, teşkilat yöneticilerine ve programa  katılan  vatandaşlara teşekkür etti.
Baki Şimşek Ekonomik Durumu Düzeltecek İradeye SahibizMilliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Baki Şimşek, MHP’li Belediyelerin her durumda hem kendi beldesini hem de çevre beldelerin bütün ihtiyaçlarını karşılaşamaya gayret ettiğini söyledi. Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın, sel baskınları, yangınlar ve afetlerde Anamurlu hemşerilerinin yanında olduğu gibi Aydıncık yangınlarında, Bozyazı yangınlarında Bozyazı Belediye Başkanı Mustafa Çetinkaya ile birlikte vatandaşın yarlarını sarmak için gayret ettiğini söyledi.  Ekonomik sıkıntılardan vatandaşın yaşadığı zorlukların farkında olduklarını kaydeden MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, bu sorunların üstesinden gelecek olan iradenin de yine Cumhur İttifakında olduğunu söyledi. Şimşek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın katılımı ile  Maraş’ın Türklerin kullanıma açılmasının memnuniyet verici olduğunu vurguladı ve milletimiz adına teşekkür etti.
Klavuz, Vahap Seçer ve Burhanettin Kocamaz’a Fena Yüklendi
Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili  Olcay Klavuz da konuşmasında Millet İttifakını, Şehitlerimizin kanına giren teröristlerle birlikte hareket etmekle suçladı.  Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in milliyetçi gençleri işten çıkararak yerine HDP’ye olan diyet borcuna karşılık terör örgütünün talimatı ile işçi aldığını iddia eden Klavuz, Mlliyetçi Hareket Partisi’nin oyları ile 4 dönem Tarsusta, Bir dönem de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Burhanettin Kocamaz’a da Sen ülkücü oyları ile 5 dönem Mersinde Belediye Başkanlığı yaptın. Şimdi Nefsine yenildin, parti değiştirdin. Senin ne bu dünyada ne de öbür dünyada yatacak yerin yok.” Diyerek ihanetle suçladı. Heyet, Anamur’da yapılan toplantının ardından Bozyazı ve Aydıncıkta ki programlara katıldı.


AdminAdmin