SİYASET
Giriş Tarihi : 29-08-2021 01:51   Güncelleme : 29-08-2021 17:36

MHP’li Olcay Kılavuz’dan HDP ve Denmirtaş’a Hain ve Terörist Suçlaması

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi Mersin Milletvekili Olcay Klavuz, Partilisi Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın Pazar yeri, açılışı programında yaptığı konuşmada HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkmasını isteyenlere karşı yine Demirtaş üzerinden sert yanıtlar verdi.

MHP’li Olcay Kılavuz’dan HDP ve Denmirtaş’a Hain ve Terörist Suçlaması

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Mersin Milletvekili Olcay Klavuz, Partilisi Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’ın Pazar yeri, açılışı programında yaptığı konuşmada HDP’nin eski eş başkanı Selahattin Demirtaş’ın hapisten çıkmasını isteyenlere karşı yine Demirtaş üzerinden sert yanıtlar verdi.
Anamur Abanoz Yaylası Pazar açılışında konuşan Olcay Klavuz, Selahattin Demirtaş’ın, satılmış ş..siz bir vatan haini olduğunu söyledi. Malazgirt Zaferinden 30 Ağustos Zafer Bayramına kadar geçen bütün süreçte, bütün padişahlarımızın ve kahraman askerlerimizin vatanın bir karış toprağını satmadan gelecek nesle emanet ettiğini kaydeden Klavuz’un konuşması şöyle; “ Cumhur İttifakı olarak önce ülkemiz, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Bey Efendinin ve Milliyetçi Hareket Partisinin siyaset anlayışı, önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’dir.  Bu toprakların her bir karışını sıktığında, şehit kanı akar.
Dolayısıyla şehitlerimize, ailelerine, milletimize, aziz ecdadımıza, bizim borcumuz vardır. Sultan Alparslan’dan günümüze kadar ne kadar büyüklerimiz var ise, onlar bu vatanı bize emanet etmek için şehit oldular, gazi oldular, can verdiler, baş verdiler. Ama hamdolsun ki, ihanete geçit vermediler. İşte bizde Büyük Türk Milleti’nin her bir mensubu olarak Sultan Alparslan’dan, Sultan Fatih’ten, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten Başbuğumuz Alparslan Türkeş’ten ilhamımızı alıyoruz ve milletimiz, memleketimiz adına, mücadelemizi ediyoruz. 

 

Terör Örgütü PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’ye ve geri plandaki destekçilerine her zaman net bir şekilde tavrımızı ortaya koyuyoruz. Bebek katiline, terörist diyoruz.
HDP’li Selahattin Demirtaş’a, birileri ‘Cezaevinden çıkmalıdır. Eşit şartlar altında siyaset yapmalıyız.’ Diyenlerin karşılığında, bizde diyoruz ki; “Selahattin Demirtaş, Türk Devletine, Türk Milletine, baş kakdıran, satılmış bir hain, ş..siz teröristtir.’ Diyoruz. İki iki daha dörttür, bunun alternatifi yoktur.
Selahattin Demirta, ‘Daha Başkan Apo’nun heykelini dikeceğiz.’ Diye Türk Devletine baş kaldırıyor. Veyahutta diyor ki; ‘Dağdaki gerillanın, cenazesine katılmayan milletvekillerini, ihraç ederiz’ diyordu. Evet bugün, büyük devlet, güçlü devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti, devlete başkaldıran, sözde belediye başkanlarını, sözde HDP’li hainlerinin her birini cezaevlerinde cezalandırıyor. Onun için biz devletimizin yanındayız. Bizi kahraman askerlerimizin, kahraman polislerimizin vatanımızın ve büyük Türk Milletinin yanındayız.” Dedi. Klavuz millete verdiği hizmetlerden dolayı Belediye Başkanı Hidayet Kılınç’a da teşekkür etti.