GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-06-2022 09:29

MHP'li Kocacan: “CHP’nin HDP sempatizanlığı devam ediyor”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık yazılı basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

MHP'li Kocacan: “CHP’nin HDP sempatizanlığı devam ediyor”

AFYONKARAHİSAR - 24.06.2022 - HİBYA - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İl Başkanı Mehmet Kocacan, haftalık yazılı basın açıklamasında gündeme dair değerlendirmede bulundu.

Kocacan, “Biz eğer Akdeniz’den çekilirsek, Kavala’yı ve Demirtaş’ı serbest bırakırsak, doların 8 TL indiğini görürüz ama sonunda kaybeden kim olur Türk milleti olur. O zaman ülke olmazsın, O zaman devlet olmazsın” dedi.

MHP İl Başkanı Mehmet Kocacan şöyle devam etti:

“Ülkemiz bulunduğu coğrafi konum nedeniyle geçmişte olduğu gibi bugünde ve yarında Türkiye’nin önünü kesmek için dış güçler ellerinden geleni yapmaya devam ediyor. Tabiki bunu içimizdeki ortakları ile beraber gerçekleştiriyorlar. Ülkemizin zayıflamasını, ekonomik anlamda zaafa düşmesini, dış politikada sözü geçen ülke olmasını istemiyorlar. 

Cumhuriyet Halk Partisi eğer iktidara gelirse ne yapacağının güzel örneğidir. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, yakın bir zamanda yaptığı açıklamalara dikkat çekmek istiyorum. CHP’li Tanrıkulu, Türkiye'nin terör örgütü PKK ile mücadelesinde zafer kazandıran araçlarından olan Bayraktar, SİHA ve İHA'lardan rahatsız olduğunu ifade ediyor. SİHALAR ve İHA'lar PKK'lı alçaklara göz açtırmıyor. Sen bundan neden rahatsız oluyorsun. Diğer bir konu ise CHP’li Tanrıkulu’nun, 6+1 masanın sözde gizli ortağı olan HDP ile ilgili söylemidir. CHP’li Tanrıkulu, yine yaptığı açıklamasında HDP sempatizanlığını ortaya koyuyor. Diyorki, ‘HDP’liler Türkiye bazında yönetime ortak olmak istiyorlar. Bunun güvencesinin sağlanması lazım. Bu ortaklaşmayı yapmak zorundayız. Ben kendi siyasi partime de bunu söylüyorum” diyerek saklanan ittifakı alenileştirme çağrısı bulunmuştur. Vatandaşlarımızdan 6’lı masanın gerçek yüzünü görmelerini istiyorum.”

 

Hibya Haber Ajansı

AdminAdmin