EĞİTİM
Giriş Tarihi : 26-09-2020 16:58

MHP'li Klavuz Öğrenciler İçin Sordu: 'Yurt Ücretleri Öğrenciler İçin Sembolik Hale Getirilecek mi?

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz KYK yurt ücretleri hakkında önerge verdi

MHP'li Klavuz Öğrenciler İçin Sordu: 'Yurt Ücretleri Öğrenciler İçin Sembolik Hale Getirilecek mi?


Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin düşük bir seviyede olması, öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılamayan şehirlere yeni yurtların yapılması ve mevcut yurtların imkanlarının geliştirilmesine dairTBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi sundu.
Önergede, “Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin sembolik bir seviyede olmasına yönelik bakanlıkça yürütülen bir çalışma var mıdır?” denildi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından cevaplandırılması üzerine TBMM Başkanlığına sunulan yazılı soru önergesinde şu sorulara yer verildi.
 1.       Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı yükseköğrenim yıllık yurt ücretlerinin sembolik bir seviyede olmasına yönelik bakanlıkça yürütülen bir çalışma var mıdır?
2.        Öğrencilerin barınma ihtiyacı karşılayamayan şehirlere yeni yurtların yapılmasına yönelik bir çalışma yapılacak mıdır?
3.        Mevcut yurtların imkan ve olanaklarının geliştirilmesi ve genişletilmesine yönelik bakanlığınızca bir çalışma yürütülmekte midir?