• BIST 100

  10767,80%-0,03
 • DOLAR

  32,92% 0,31
 • EURO

  35,35% 0,65
 • GRAM ALTIN

  2465,02% 0,60
 • Ç. ALTIN

  3985,74% 0,03

MHP Milletvekili adayı Şahin: Cumhur İttifakı 'Milli Ruh ile doğmuş' bir ittifaktır

Aday listesinde isminin açıklanmasıyla saha ziyaretleri ve toplantılara ağırlık veren MHP Milletvekili adayı Doç. Dr. Turan Şahin, kapı kapı gezerek Cumhur İttifakına ve partisine destek istiyor.

SİYASET 1.05.2023 10:05:00
MHP Milletvekili adayı Şahin: Cumhur İttifakı

Doç. Dr. Şahin bu kez ise Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal medya mensuplarıyla bir araya geldi.

Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren özel bir restoranda gerçekleşen toplantıda konuşan, MHP Milletvekili adayı Doç. Dr. Turan Şahin: “Malum olduğunuz üzere Cumhur ittifakı 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra Yenikapı'da milli bir ruh ile doğmuş idi. Akabinde biz Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine geçtik. Sürecin devamında da 2018 yılında Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak seçime katılmıştık. 14 Mayıs’ta da yine Cumhur İttifakı çatısı altında Milliyetçi Hareket Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi, Yeniden Refah Partisi ve Büyük Birlik Partisi olmak üzere Cumhur İttifakı çatısı altında seçimlere gidiyoruz” dedi.

Millet İttifakı partilerinden farklı olarak Cumhur İttifakı partilerinin seçime kendi logoları ile girdiğinin altını çizen Şahin, sözlerine şöyle devam etti: “Milletvekili aday listelerinin belirlenmesine ilişkin olmak üzere hatırladığınız üzere biz MHP olarak milletvekili aday listemizi Genel Başkanımızın takdirleriyle 6 Nisan 2023 gecesi diğer tüm siyasi partilerden önce olmak üzere açıkladık. Hemen ertesi gün 7 Nisan 2023 tarihinde de Yüksek Seçim Kuruluna biz Milletvekili aday listelerimizi verdik. Milliyetçi Hareket Partisi de Cumhur İttifakının diğer mensupları gibi liyakatli ve ehliyetli adaylarıyla seçime kendi logosu altında Cumhur İttifakı çatısı altında girmektedir.Bizim karşımızdaki ittifaka baktığımızda özellikle başlangıçta büyük umutlarla kendilerince büyük umutlarla seçime kendi logolarıyla gireceklerini ifade eden Devadır,Saadettir, Demokrat Parti’dir,Gelecek Partisidir kendi logoları ile ve kendi bağımsız aday listeleri ile seçime girmedikleri Cumhuriyet Halk Partisi'nin listelerinden seçime girdiklerini ve aziz milletimizin karşısına kendilerinin bu anlamda çıkamadığını biz gördük.Listeler yapılırken çeşitli pazarlıkların olduğu hususunu da bütün ülkemiz Türkiye'miz müşahede etti.”

YEDİ DÜVEL BU SÜREÇTE CUMHUR İTTİFAKI’NIN KARŞISINDA

Millet İttifakı’nın 7+2 şeklinde olduğuna işaret eden Doç.Dr. Şahin şunları ifade etti: “O zaman 6'lı masa dediğimiz şimdi ise 7 + 2 olan,bir de benim eklediğim‘yedi düvel dediğimiz’ bir oluşumla biz Cumhur İttifakı olarak karşı karşıyayız. Yedi düvel Cumhur İttifakı’nın karşısında bu süreçte.Bu ifadeyi kullanırken benim hatırıma hep şu şiir gelir Vatan şairimiz merhum Namık Kemal'in ifade ettiği gibi “Zalim ne kadar pervasız olursa olsun yine zulmün binasını biz yıkarız. Dünyanın merkezine atsalarda bizi türbeyi arzı patlatır çıkarız” düsturuyla biz Cumhur ittifakı bu anlamda hareket ediyoruz. Ben Aziz milletimizin takdirlerine ve hatırlamalarına ilişkin olmak üzere karşımızdaki bu ittifakın söylemlerini de kısaca hatırlatmak isterim. Karşımızdaki ittifaka baktığımızda Kılıçdaroğlu'nun söylemleri bazen unutula da biliyor. Bir ifadesinde demişti ki ben Kandil’i yerle yeksan edeceğim. Eğer bunu yapmazsambana da Kılıçdaroğlu demesinler ifadesini kullanmıştı. Ben hep altını çiziyorum. Akabinde Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde sınır ötesi operasyon yapma yetkisi veren teskereye Suriye'ye Irak’ta sınır ötesi operasyon yapma yetkisi veren teskere HDP'nin de baskısıyla hayır oyu verdiğini biz hatırlıyoruz.Yine aynı Kılıçdaroğlu YPG'yibiz terör örgütü olarak görmüyoruz ifadesinde bulunmuş idi.Yine aynı Kılıçdaroğlu'nun CHP'li yetkilisi HDP ile PKK arasında herhangi bir ilişki görmedik ifadesini kullanmıştır. Yine aynı Kılıçdaroğlu Kanal İstanbul projesine ilişkin olmak üzere yerli ve milli projeye ilişkin olmak üzere yabancı devletlerin büyükelçilerine ülkemizi şikâyet eden de bir mektup göndermiştir. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak devletimizi hiçbir yerde yıpratıcı yadırgatıcı eleştirici bir söylemde bulunmalıyız ama Sayın Kılıçdaroğlu'nun bu anlamda Kanal İstanbul projesi ile ilgili yabancı devletlere ülkemiz şikâyet ettiği hususunu da ben tekrar Aziz milletimizin takdirlerine sunuyorum.”

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremin ilk dakikalarından itibaren tüm teşkilatlarıyla sahada olduklarını ifade eden Şahin şunları söyledi: “Ülkü Ocakları Başkanımız Dursun Nar burada depremin ilk gününden itibaren kardeşinin de Şehit olmasına rağmen Kahramanmaraş’ımızın insanının ihtiyaçlarına koştu. Enkaz kaldırmada görev aldı, sonrasında hemen koordinasyon merkezi kurup insani yardım faaliyetlerine yöneldi. MHPİl Başkanımız Vahit Beyaynı şekilde.MHP ve Ülkü Ocakları teşkilatlarımız tüm kademeleri ve tüm neferleri ile sahadaydı. Biz vatandaşımızın yarasını sarma derdindeyiz.Bu güzelliğinde neticesini biz sahada görüyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi'ne özellikle bir teveccühün olduğunu da bu anlamda görüyoruz. Burası malumunuz deprem bölgesi vatandaşlarımızın, bizlerin acıları var. Vatandaşlarımızın acılarını paylaşıyorum. Diğer seçim bölgelerindeki gibi bir seçim çalışması yürütmüyoruz. Sesli miting şeklinde veyahut otobüslerin gürültülüpropaganda yapmasışeklinde bir seçim çalışması yürütmüyoruz. Tamamen sükunetle, suhuletle vatandaş acısını paylaşmak üzere önceliğimiz o şekilde biz hareket ediyoruz. Çadırlarımızı ve konteynerlerimizi ziyaret ediyoruz. Taziye evlerimizi ziyaret ediyoruz. Vatandaşlarımızla bir ve beraber olmaya gayret ediyoruz. Cenabı Allah diyor ki ben hiçbir yere sığmadım. Mümin kulumun kalbine sığdım gönlüne sığdım diyor.Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak bunun peşindeyiz. Bunun arzusu içerisindeyiz. Ziyaretlerimizde bazen teyzelerimiz amcalarımız özellikle çadırlara gittiğimizde siyasi partiden geldi denildiğinde tabii uzaklaştıklarını görüyoruz.Ama dayanamayıp hangi partiden diye sorulduğunda MHP'den gelinmiştir denildiğinde teyzelerin amcaların ellerini kalbine koyduğunu görüyoruz.”

14 Mayıs tarihinde yapılacak olan seçimlerde Cumhur İttifakı olarak büyük bir zaferle galip çıkacaklarına inandığını söyleyen Doç. Dr. Turan Şahin son olarak şunları söyledi:

“Başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Bilge Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli başkanlığında Cumhur ittifakı olarak 14 Mayıs seçimlerinden büyük bir zaferle çıkacağımıza şüphemiz yoktur. İnşallah Cumhurbaşkanımızı tekrardan Cumhurbaşkanı yapacağız. Milliyetçi Hareket Partisini ise Dr. Devlet Bahçeli liderliğinde Meclise daha da güçlü göndereceğiz. Kahramanmaraş her zaman yüce Türk Devletinin bekasından yana olmuştur. İnşallah ki, 14 Mayıs zaferinin ateşi Kahramanmaraş’tan Türkiye’ye yayılacaktır. Aziz milletimiz bir kez daha kendi aralarında dahi anlaşamayan, kaç kişi oldukları meçhul olan bir ittifaktan yana olmadığını gösterecektir.”

 


Anahtar Kelimeler:

Piyasa Emekliler İçin Belirlenecek Temmuz Zammından Önce Patladı

Tarihin ve Doğanın Gizli Hazinesi: Melenia Antik Taş Ocağı ve Limanı Ziyaretçilerini Bekliyor

Beauty of Turkey 2024 Finalinde Göz Kamaştıran Anlar Yaşandı

Yapay Zeka Akademik Dünyayı Sarsıyor Üniversitelerde Tez Dönemi Bitiyor mu?

Kira Gelirlerinde Köklü Değişim

Akaryakıt Fiyatları Yeniden Yükseliyor

Emekliler, 3 Temmuz İçin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Mesaj Alındı’ İfadesine Güveniyor

Emekliler yeni zammın açıklanacağı 3 Temmuzu İple Çekiyor

21. Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor

Çocuklar, Hayal Dünyalarını Kâğıda Döktü

Sahil Güvenlik İzmir Açıklarında 17 Düzensiz Göçmen Yakaladı

TSK, Anamur-Kıbrıs Arasında Gidip Gelen Feribotları Satın Aldı

Bayram Tatili Dönüşü D-400 Karayolu Antalya-Mersin Arası Trafik Yoğun Geçti

Vali Pehlivan, Mersin Caretta Carettalar için güvenli liman

Çinde Çekilen Bu Fotoğrafı ABD ve İngiltere Medyası Mercek Altına Aldı

Fazla Kiloların Gizli Nedeni Bu Sendrom Olabilir!

Koruma altındalar sakın dokunmayın

Jandarma’dan Dolandırıcılık Operasyonu

BİR BAŞARI ÖYKÜSÜ YAZAR VE ŞAİR BETÜL FIRAT

Bozyazı Maraş Tepesi ll Arsnoe Ziyarete Açılıyor

Ayhan Kardeşler 9 Gün Arayla Peş Peşe Toprağa Verildi

Mersin Büyükşehir İtfaiyesinden Olası Yangınlara Teknolojik Tedbir

Kurban Bayramı'nda Türkiye'de Kaç Hayvan Kesiliyor?

Kurban Eti Yerken Sakın Yapmayın

ABD Merkez Bankası’ndan Faiz indirimli Enflasyon Tedbiri

Başka bir evren var mı? Bilim Dünyası ve Kur’an-ı Kerim bu konuda ne diyor?

Motorcu Küçükdayı Kurban Bayramı Mesajı

Mustafa Kemal Aslan'ın Kurban Bayramı Mesajı

Ünlüselek Hotel Kurban Bayramı Mesajı

Bayramda Çaylar Belediye Halk Kafeden

Yükleniyor

Piyasa Emekliler İçin Belirlenecek Temmuz Zammından Önce Patladı

Tarihin ve Doğanın Gizli Hazinesi: Melenia Antik Taş Ocağı ve Limanı Ziyaretçilerini Bekliyor

Beauty of Turkey 2024 Finalinde Göz Kamaştıran Anlar Yaşandı

Yapay Zeka Akademik Dünyayı Sarsıyor Üniversitelerde Tez Dönemi Bitiyor mu?

Kira Gelirlerinde Köklü Değişim

21. Filmmor Kadın Filmleri Festivali Başlıyor

Sahil Güvenlik İzmir Açıklarında 17 Düzensiz Göçmen Yakaladı

TSK, Anamur-Kıbrıs Arasında Gidip Gelen Feribotları Satın Aldı

Bayram Tatili Dönüşü D-400 Karayolu Antalya-Mersin Arası Trafik Yoğun Geçti

Vali Pehlivan, Mersin Caretta Carettalar için güvenli liman

ATA İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Şimdi Sinan Ogan Ne Yapıyor?

Anamur Belediye Seçim Sonuçları

Durmuş Deniz Kimdir?

Durmuş Deniz'den Tıp Bayramı Mesajı

Başkan Tarhan: “Kazanacağım ve CHP’ye döneceğim”

İyi  Parti Anamur’da Tam Kadro Sahada

Kılınç Bahçelievlerde Böyle Karşılandı

Muhtar Adayı Muharrem Garip: 'Kalınören Değişim İstiyor'

CHP'nin Başkan Adayı Durmuş Deniz Örene Böyle Teşekkür Etti

CHP MERSİN MİLLETVEKİLİ GÜLCAN KIŞ: TRT, AKP’NİN PROPAGANDA ARACINA DÖNDÜ

Türk Milli Takımı 11 Haziran'da Deister tepelik bölgesinin eteklerinde kamp kuruyor

Anamur İdman Yurdu’ndan Başkan Deniz’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Göztepe, Sezonu İkinci Sırada Tamamladı: Lig Sonuçları Değerlendirildi

Hull City, Zorlu Deplasmandan 3 Puanla Döndü

Knicks-Sixers: New York'un En Merak Eeilen 5 Skoru

59. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu Başladı

Klasik Spor Ayakkabılar: Zamansız Tarzın Vazgeçilmez Parçası

Borsa ve BIST100 Endeksi Güncel Haber Kaynağı

İstanbul'da Sünnet Tahtı Kiralamak

6. Tour of Mersin Uluslararası Bisiklet Turu Kupa Töreni İle sona Erdi

Kızılcık Şerbeti'nde Büyük Ayrılıklar ve Gerilim Dolu Yeni Bölümler

Kızılcık Şerbetinde bu Hafta Neler Oldu?

Kızıl Goncalardan Ortalık Toz Duman Meryem’e Ağır Suçlama

Sare Ayça Anamur’un Gururu Oldu

Askan Mühendislik Makina: Güvenilir Çözümler, Dayanıklı Malzemeler

Lara Di Lara’nın Dördüncü Albümü “Eskisi Gibi Değil” Çıktı!

ETS’de Yaza Özel Fırsatlar Devam Ediyor!

Yenişehir Belediyesi, Dünya Barış Günü’nde Sadık Gürbüz’ü Mersinlilerle buluşturacak

Başarılı Sanatçı Ersin Güloğlu yepyeni şarkısı Yalan Değil yayında!

İbrahim Tatlıses, Gülben Ergen Aynı Sahnede

Anamur'da Miniklerin Mezuniyet Sevinci: Yıl Sonu Etkinliği Coşkuyla Kutlandı

Şehit Şükrü Ünlü Ortaokulunda Erasmus Hareketliliği Devam Ediyor

EKPSS, Sonuçları 23 Mayısta Açıklanacak

Jandarmadan Öğrencilere Siber Farkındalık Eğitimi

Prof. Dr. Hasan Yıldırım Anamur Ters Laleyi Bilim Dünyasına Tanıttı

Üniversite Soruları Nasıl Hazırlanır?

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Durmuş: ‘Eğitim Sadece Sınıfta Değil Sahada da Olur’

Çözüm Okulları Eğitimde Global Dünya’nın Kapılarını Aralıyor

Başkan Kılınç'tan 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

Meslek Yüksekokulumuz Anamur’a Gümüş Madalya Getirdi

LİG TABLOSU

Takım O G M B Av P
1.Galatasaray 38 33 2 3 66 102
2.Fenerbahçe 38 31 1 6 68 99
3.Trabzonspor 38 21 13 4 19 67
4.İstanbul Başakşehir 38 18 13 7 14 61
5.Kasımpaşa 38 16 14 8 -3 56
6.Beşiktaş 38 16 14 8 5 56
7.Sivasspor 38 14 12 12 -7 54
8.Alanyaspor 38 12 10 16 3 52
9.Rizespor 38 14 16 8 -10 50
10.Antalyaspor 38 12 13 13 -5 49
11.Gazişehir Gaziantep 38 12 18 8 -7 44
12.Adana Demirspor 38 10 14 14 -7 44
13.Samsunspor 38 11 17 10 -10 43
14.Kayserispor 38 11 15 12 -13 42
15.Hatayspor 38 9 15 14 -7 41
16.Konyaspor 38 9 15 14 -13 41
17.Ankaragücü 38 8 14 16 -6 40
18.Fatih Karagümrük 38 10 18 10 -3 40
19.Pendikspor 38 9 19 10 -31 37
20.İstanbulspor 38 4 27 7 -53 16