SİYASET
Giriş Tarihi : 16-06-2020 15:42   Güncelleme : 16-06-2020 17:33

MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ten İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’a Cevap

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Adnan Gübbük İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’un, Anamur Belediye'sinin 14 Ayda Rekor bir borçlanma gerçekleştirdiği yönündeki açıklamasına;  “Anamur Belediyesinin geçmiş dönemden bıraktığı borç, yaptığı hizmetten kat kat fazladır.” Diyerek yanıt verdi.

MHP İlçe Başkanı Adnan Gübbük’ten İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’a Cevap

Mithat Ünal-Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İlçe Başkanı Adnan Gübbük İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Erdal Bulut’un, Anamur Belediye'sinin 14 Ayda Rekor bir borçlanma gerçekleştirdiği yönündeki açıklamasına;  “Anamur Belediyesinin geçmiş dönemden bıraktığı borç, yaptığı hizmetten kat kat fazladır.” Diyerek yanıt verdi.  
MHP Anamur İlçe Başkanı Adnan Gübbük açıklamasında;  “Belediye Başkanımız Sayın Hidayet Kılınç, İller Bankasından aldığı kredi ile araç parkına önem verdiği için  iş yapamaz hale gelen, ihale yapmaktan başka çaresi kalmamış bir Belediye’yi  25 araç alarak makine parkını yeniden kurmuş, yüzde 50-75 tasarruf sağlayarak 35 milyon borcun 10 milyonunu ödemiş.  Anamur’u topyekûn şantiye haline getirmeyi başarmış. Yeni imar harekâtını başlatmıştır. Beş yıl sonunda sloganımız; ‘Değiştirdi yeni baştan, işte önder, işte başkan.’ olacaktır.” Gübbük sözlerini; “Geçmiş dönemlerde borca boğduğunuz Belediye’yi rekor borçlandı” diyerek algı yaratmaya kalkmak aymazlıktır.
Anamur Belediyesine hepsi iş makinesi olmak üzere 25 araç alındı. Bunların 11 adeti Belediye Başkanımız’ın şahsi gayreti ile hibe olarak alınmıştır. Araç filosu olarak birçok İl Belediyesinden öne geçtik. Son üç ayda ihale edip “Ben yaptırdım diye hava attığınız Atatepe Sosyal Tesis yapım işi, Organik Pazar Yeri, Çarıklar  ve Ören Stat ve Spor Tesisi yapımı, beton asfalt yapım işine 7 bilyon 542 bin TL  borcu da biz ödedik. İlaveler ve tadilatlar yaptırdık. Dolasıyla buralarında borcunun tamamı Hidayet Başkanın döneminde ödendiğine göre, bahse konu yerleri de O yaptırmış olmuyor mu?
Aslında sizin yaptırdığınız hizmetleri bıraktığınız borca saysak, hizmette de borçlu çıkarsınız. Verdiğiniz demeç cahil cesareti şark kurnazlığıdır. Anamur Belediyesi hizmetlerin çoğunu ihalesiz kendi personeliyle yapma kararı almıştır. Bu çalışmalarından en az  yüzde 50 tasarruf etmiş ve borçların 10 milyon TL’sini ödemiştir. Sizin gibi bütçenin çoğunu reklama değil hizmete harcamıştır. İş makineleriyle, araç filosu, asfalt şantiyesi, taş ocağı …. Gibi
Belediyelerin pek  azında bulunan donanımlı bir Belediye haline gelmiştir.
Sayın Kılınç, özel bankalardan hovardaca aldığınız yüksek faizli kredilerin  faizini makul seviyeye çektirmiştir.  Krediler reklam ve peşkeş için değil hizmet için kullanılmaktadır. Çok laf az iş, devri bitmiştir. Biz İyi palavra üretmiyoruz iş üretiyoruz. Bir önceki Belediye (Öncekileri saymıyoruz son dört yılda) 11 milyon 415 bin TL kredi almış. 20 milyon 273 bin TL olarak ödenmeye devam ediyor. Sadece ödenecek faiz  yüzde 34’den  8 milyon 858 bin TL; bizim yüzde11 faizle  aldığımız 8 milyon394 bin TL krediden daha fazla. ‘8milyonTL kredi nereye harcandı?’ diyorsunuz.  İş makineleri, beton asfalt, Atatepe, Çarıklar, Ören Spor Tesisleri, Salı Pazarı gibi tesislere ödenmiştir.
Memur maaşı ile ilgili kredi aldığımız doğru değil.
Yanlış yazılmış hatası mecliste düzletilmiştir. Gelseydiniz görürdünüz.
Kılıfına uydurup seçimde yaptığınız harcamaları bile bu dönem ödendi. Son bir yılda, 10milyon  geçmiş borç ödendi. Bıraktığınız borçlar  beş yıl hiç iş  yapmasak bile ödenemeyecek düzeyde olmasına rağmen borç ödemelerimizde adeta  bir mucize gerçekleşiyor.
Belediye Başkanı Sayın Hidayet Kılınç,  borçlarla birlikte taahhüt ettiklerini  bir bir yerine getirmeye devam ediyor. Bizler de O’nun sonuna kadar arkasındayız .” dedi.