GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-06-2021 11:16

MEZİTLİ BELEDİYESİ'NDEN KAÇAK YAPILARA YÖNELİK YIKIM ÇALIŞMASI

Mezitli Belediyesi, ilçedeki kaçak, ruhsatsız ve tehlike yaratan binalara yönelik yıkım çalışması gerçekleştirdi..

MEZİTLİ BELEDİYESİ'NDEN KAÇAK YAPILARA YÖNELİK YIKIM ÇALIŞMASI

Mezitli Belediyesi, ilçedeki kaçak, ruhsatsız ve tehlike yaratan binalara yönelik yıkım çalışması gerçekleştirdi.

Uzun yıllardır bölgenin en büyük sorunlarından biri olan ve zaman zaman polisin gerçekleştirdiği operasyon sonrası suç şebekelerinin yakalanmasıyla adını duyuran İstiklal Mahallesindeki Soydaş Sitesinde kanuna aykırı bölümlerde yıkım işlemi yapıldı. Her türlü sağlık ve güvenlik önlemi alınarak yapılan temizleme çalışmasında açık olarak projelendirilen ancak iş yeri ya da atık toplama alanı haline getirilen tüm zemin katlar arındırıldı. 

Kentte yaşayan vatandaşların sağlıklı, temiz ve güzel bir şehirde huzur içerisinde yaşamaları için her türlü çalışmayı yaptıklarını belirten Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, site bahçesinde ve çevresinde temizleme ve düzenleme çalışmaları da gerçekleştireceklerini söyledi.

Kent estetiğine uygun olmayan, tehlike yaratan ve farklı amaçlarla kullanılan tüm yapıları temizleyeceklerini vurgulayan Başkan Tarhan, "Mezitli Belediyesi alanında bulunan sağlıksız yapıları yıkmaya devam ediyoruz. Polisimizle birlikte burada gereken düzenin sağlanabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Belediyemize gelen talep üzerine belirlenen bölümlerin yıkımını gerçekleştirdik. Kentimizi güzelleştirmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.