GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-07-2021 15:53

METEOROLOJİ'DEN ″TURUNCU″ KODLU YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı İstanbul için "turuncu" kodlu yağış uyarısı verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, Marmara'da etkili olan yağışların daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Bugün İstanbul ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da gök gürültülü sağanak yağış görülecek. .

METEOROLOJİ'DEN ″TURUNCU″ KODLU YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji, oluşabilecek olumsuzluklara karşı İstanbul için "turuncu" kodlu yağış uyarısı verdi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan uyarıya göre, Marmara'da etkili olan yağışların daha da kuvvetlenmesi bekleniyor. Bugün İstanbul ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da gök gürültülü sağanak yağış görülecek.

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sıcaklık bu hafta mevsim normallerinde seyrediyor, ancak bölge bölge şiddetli yaz sağanakları da devam edecek. İstanbul'da dün yer yer etkili olan yağmur, bugün ve yarın kentin genelini etkileyecek. Bugün yurdun kuzeybatı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. 

Sabahın ilk saatlerden itibaren başlayan yağış İstanbul ile zamanla Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Zonguldak, Düzce, Bolu ve Kütahya’da kuvvetli; İstanbul Anadolu Yakası ve Boğaz çevresi, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Düzce çevrelerinde yer yer çok kuvvetli ve şiddetli olması bekleniyor.

Meteorolojinin "turuncu" kodlu uyarısına göre, yağışların gece 24.00'e kadar sürmesi bekleniyor. 

Öte yandan, yağışların Sakarya, Kocaeli, Düzce ve Zonguldak çevrelerinde çarşamba günü de yerel olarak etkili olacağı tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışların meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli olunması istendi.