EĞİTİM
Giriş Tarihi : 10-07-2021 16:42   Güncelleme : 10-07-2021 17:08

Mesleki Eğitimin İlk Mezunları Kep Fırlattı

Mithat Ünal-Anamur Mesleki Eğitim Okulu’undan mezun olan 58 öğrenci, ustalık belgesi aldı. 29 öğrenci de diplomasını alarak mezuniyet keplerini gökyüzüne fırlattı.

Mesleki Eğitimin İlk Mezunları Kep Fırlattı

Mithat Ünal-Anamur Mesleki Eğitim Okulu’undan mezun olan 58 öğrenci, ustalık belgesi aldı. 29 öğrenci de diplomasını alarak mezuniyet keplerini gökyüzüne fırlattı. Mesleki Eğitim Merkezi önünde gerçekleşen törene, Anamur Kaymakamı Aydın Memük, Belediye Başkanı Hidayet Kılınç,Milli Eğitim Şube Müdürleri, Ali Bulut ve Salih Tokal, öğrenci ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından gerçekleştirilen törende konuşan Kaymakam Aydın Memük,  bu yıl ilk mezunlarını veren Mesleki Eğitim Merkezini tebrik etti. Memük; “Sanayideki ara eleman açığının kapanması açısından Mesleki Eğitim Merkezi büyük önem taşımaktadır.” Dedi. Okul Müdürü Ümit Bekmez hem öğrencilerini kutladı, hem de Bahçe Mahallesi’nde yapılacak olan 8 derslikli ve tam donanımlı atölyesi ile hizmet verecek olan yenü okulun yerini bağışlayan Yücelen ailesine teşekkür etti. Okulun 27 alında 140 meslek dalında eğitim vereceğini kaydeden Pekmez, okulun 2 bin 700 metrekare açık alanda 615 metrekare kapalı binadan oluşacağını kaydetti.

Okul Müdürü Ümit Pekmez’den Yücelen Ailesine Teşekkür
Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Ümit Bekmez konuşmasında; “Okulumuz uzun yıllardan beri şu anda bulunduğu yerde eğitim öğretim yapmaktaydı.Geçen yıl işadamı Ali Yücelen ile görüşmemiz sonucunda Bahçe Mah. ASM yanındaki tahsisli araziye anahtar teslimi bir okul yapılması için bağışçı oldular. Yücelen ailesine Mehmet Yücelen’e, Dr.Ali Yücelen’e, Hakan Yücelen’e ve Mustafa Yücelen’e çok teşekkür ederim.Bu zor dönemde Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçeleri için bölge okulu olma özelliği taşıyan Rüştü Kazım Yücelen Mesleki Eğitim Merkezi adını alacak olan okulumuz için öğrencilerim, öğretmenlerim, sanayi esnafı ve tüm paydaşlar adına kendilerine minnettar olduğumuzu bir kez daha söylemek isterim.Bu vesile ile İçişleri Eski Bakanı Rüştü Kazım Yücelen’i rahmetle anıyoruz. Mekanı cennet olsun.’Bu bir ilk,son değil daha yeni başlıyoruz’’ sloganı ile yaptığımız tören bir ilk olma özelliği taşıyor. Bu sene okulumuz öğrencileri ilk defa meslek lisesi diploması alacak hepsini can-ı gönülden kutluyorum.

 Buradan Anamur’a Bozyazı’ya ve Aydıncık ilçelerine duyurmak istiyorum ki Lise mezunu olup Meslek Lisesi diploması almak isteyenler, ustalık belgesini de merkezimizde alıp en az ortaokul mezunu olanlar meslek lisesi diplaması alabilirler. Sayın Kaynmakamım Sayın şube müdürlerim ben sözü daha fazla uzatmak istemiyorum şartlarımız zor yerimiz dar ama bugün çok güzel bir gün buraya gelerek bizi onurlandırdınız. Ben bir kez daha buraya gelen siz değerli konuklara çok teşekkür eder saygılar sunarım.” İfadelerine yer verdi.
Okulumuzun Lise Olmasından Çok Mutluyuz
Mesleki İlk Mezunlarından Alparslan Mert Gür ise törende öğrenciler adına konuştu. Ahşap Doğrama Atölyesinden Mezun olan Gür, okulun liseye dönüştürülmesinden dolayı katkıda bulunan herkese teşekkür etti.