GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-01-2021 13:28   Güncelleme : 03-01-2021 13:32

Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Covıd Önlemleri Altında Kutlandı

​​​​​​​Haber Merkezi-Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Kutlandı.  3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü kutlama programı kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel ile Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile il protokolü üyeleri katıldı.  

Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu Covıd Önlemleri Altında Kutlandı

Haber Merkezi-Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıldönümü Kutlandı.  3 Ocak Mersin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıl dönümü kutlama programı kapsamında çelenk sunma töreni gerçekleştirildi. Covid-19 pandemi tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda katılımla Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törene Vali Ali İhsan Su’nun yanı sıra; Mersin Milletvekilleri Baki Şimşek, Alpay Antmen ve Cengiz Gökçel ile Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Vahap Seçer ile il protokolü üyeleri katıldı.  
Atatürk Anıtına Mersin Valiliği, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunulduğu tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile sona erdi.
Törenin ardından yaptığı açıklamada Mersin'in düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlama programının Covid-19 nedeniyle pandemi kurallarına uygun olarak sınırlı sayıda katılımla icra edildiğine dikkat çeken Vali Ali İhsan Su; “Mersinliler bundan 99 yıl önce kadını erkeği, yaşlısı genci ile hep birlikte Mersin'e sahip çıkmış, Mersin’imizi düşman işgalinden kurtarmışlardır. Tarih boyunca milletimiz daima bağımsızlığına sahip çıkmış, istikbaline, istiklaline uzanan elleri her zaman kırmıştır, bundan sonra da kıracaktır. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi rahmet, kahraman gazilerimizi de  minnet ve şükranla anıyorum, tüm Mersinli hemşehrilerime sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.