GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-05-2021 15:27   Güncelleme : 31-05-2021 15:36

MERSİN’DE ‘ÖLÜM CADDESİ’NE ÖNLEM İSTENİYOR

Mersin merkez Mezitli ilçesindeki bağlı Yaşar Doğu Caddesi üzerinde yaşanan kazalar, bölge sakinlerinin korkulu rüyası oldu. Bir ay içinde meydana gelen dördüncü kaza, şans eseri ucuz atlatıldı..

MERSİN’DE ‘ÖLÜM CADDESİ’NE ÖNLEM İSTENİYOR

GAMZE ŞİMŞEK

Mersin merkez Mezitli ilçesindeki bağlı Yaşar Doğu Caddesi üzerinde yaşanan kazalar, bölge sakinlerinin korkulu rüyası oldu. Bir ay içinde meydana gelen dördüncü kaza, şans eseri ucuz atlatıldı.

Son kaza yine cadde girişinde meydana geldi. Önder Söylemez yönetimindeki 33 ADH 679 plakalı araç ile Fahrettin Basut yönetimindeki 33 BST 41 plakalı özel araç çarpıştı. Söylemez'in kullandığı araçta bulunan eşi ile iki çocuğu hafif yaralandı. Araç içerisindeki çocuklar korkudan dakikalarca kendilerine gelemedi. Kazada hafif yaralananların tedavileri olay yerine ulaşan ambulansta yapıldı. Kaza sonrası taraflar arasında yaşanan kısa süreli gerginlik ise çevredeki vatandaşların araya girmesiyle kavgaya dönüşmeden önlendi.

“BU LANET CADDE ÖLÜM CADDESİ”

Kazayı yaralanmadan ucuz atlatan sürücülerden Önder Söylemez'in eşi Şule Söylemez, "Bu lanet cadde ölüm caddesi. Şuraya bir türlü ışık takılmadı. Ben yaya bile geçemiyorum şuradan. Benim çocuğum elimden fırladı. Şurada dedim eşime, burası ölüm caddesi diye. Her gün bir kaza oluyor. Ben ölsem kim hesabını verecek? Çocuklarım ölse kim hesabını verecek? Lanet olsun. Bizi sadece seçim zamanı mı dinleyecekler? Bir protesto edelim, bir şeyler yapalım. Gelsinler şuranın halini görsünler. Allah rızası için. Ben Soli’de oturuyorum. Şuradan geçmeye korkuyorum. Lanet olsun bu caddeye. Buranın adını ‘Ölüm Caddesi’ olarak değiştirsinler” diyerek tepkisini dile getirdi.

“İLLA BİRİLERİNİN ÖLMESİ Mİ GEREKİYOR?”

Kazaların bir türlü bitmek bilmediğini söyleyen bir vatandaş da tepkisini şöyle dile getirdi:
“Burada geçen hafta da kaza oldu, üç gün önce oldu, dün de oldu, yarın da olacak. Yani illa insanların ölmesi mi gerekiyor burada? Kaç kişi öldükten sonra burada bir önlem alınacak? Yeter artık bıktık biz buradan. Çocuklarımızı bakkala bile gönderemiyoruz. Şu hale bak” diyerek isyan etti.

Başka bir vatandaş da gün aşırı hep kazaların yaşandığını vurgulayarak, “İlla birinin ölmesi mi gerekiyor? Sesimizi bir şekilde duyurmak istiyoruz. Yazık ya insanların başına bir şey gelecek, cana mal olacak. Bir el atın” ifadelerini kullandı.

 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
- Kaza yerinden genel ve detay
- Tepki gösteren vatandaşlar
- Ambulansta yaralılara müdahale edilirken
- Kaza nedeniyle korkan ailenin görüntüsü
- Annesi çocuğuna sarılıp sakinleştirirken
- Kazaya karışan araçlardan detay
- Tepki gösteren Şule Söylemez