GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 20:06   Güncelleme : 13-03-2021 20:10

Mersin'de Liman Projesine Tepki: “Atatürk Parkımızın Katledilmesine İzin Vermeyeceğiz”

Mersin Çevre Dernekleri Platformu, Atatürk Parkı'nda bir açıklama yaparak parkın liman projesi nedeniyle saldırı altında olduğunu duyurdu. Parkın yok edilmek istendiğini söyleyen çevreciler projeyi protesto etti. CHP'li Ali Mahir Başarır da "İktidar denizi doldurarak ve buraya liman yaparak Mersin’in yeşil yüzü olan Atatürk Parkımızı katledecek. Mersinliler olarak buna izin vermeyiz" dedi. .

Mersin'de Liman Projesine Tepki: “Atatürk Parkımızın Katledilmesine İzin Vermeyeceğiz”

Mersin Çevre Dernekleri Platformu, Atatürk Parkı'nda bir açıklama yaparak parkın liman projesi nedeniyle saldırı altında olduğunu duyurdu. Parkın yok edilmek istendiğini söyleyen çevreciler projeyi protesto etti. CHP'li Ali Mahir Başarır da "İktidar denizi doldurarak ve buraya liman yaparak Mersin’in yeşil yüzü olan Atatürk Parkımızı katledecek. Mersinliler olarak buna izin vermeyiz" dedi.

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, Mersin’le özdeşleşmiş Atatürk Parkı’nın katledilmek istendiğini belirterek “Görüyoruz ki çevre düşmanı olan bu iktidar denizi doldurarak ve buraya liman yaparak Mersin’in yeşil yüzü olan Atatürk Parkımızı katledecek. Mersinliler olarak buna izin vermeyiz. Milletvekillerimizle, tüm sivil toplum örgütlerimizle ve 13 ilçemizle buna karşı çıkarız. Sakın parkımıza dokunmayın” dedi.

"MERSİN’E DAHA FAZLA ZARAR VERMEYİN"

“Mersin’in denizini doldurmayın ve Mersin’e daha fazla zarar vermeyin” sözleriyle iktidara seslenen CHP’li Başarır, “Taş ocakları Mersin’e, deniz çiftlikleri Mersin’e, nükleer santral Mersin’e reva görülüyor. Şimdi de denizi doldurup buraya liman yaparak Atatürk Parkımızı katletmeyi düşünüyorsunuz. Asla buna izin vermeyeceğiz” dedi.

Mersin Atatürk Parkı önünde açıklama yapan Mersin Çevre Dernekleri Platformu Başkanı ve Sözcüsü Sabahat Aslan da, “Mersin’in yaşam alanlarına çok ciddi saldırılar var. En son Atatürk Parkı’na saldırı yapılıyor. Bu saldırılara karşı hep birlikte mücadele edeceğiz. Yaşam alanlarımızın kirletilmesine izin vermeyeceğiz” diye konuştu.