GÜNCEL
Giriş Tarihi : 31-12-2019 11:24

Mersin,2020’yi Işıl Işıl Karşılayacak

​​​​​​​Büyükşehir Belediyesi, Mersinliler’in 2020 yılını coşku ile karşılaması için dopdolu bir program hazırladı.

Mersin,2020’yi Işıl Işıl Karşılayacak
Büyükşehir Belediyesi, Mersinliler’in 2020 yılını coşku ile karşılaması için dopdolu bir program hazırladı.Kentte yeni yılın mutlulukla karşılanması için tüm birimleri ile birlikte çalışan Büyükşehir Belediyesi, eğlenceli bir program ile yeni yıla merhaba diyecek. Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda yapılan ışıklandırma çalışmasıyla vatandaşlara görsel bir şölen sunan Büyükşehir Belediyesi, yeni yıl akşamında programı olmayanları Barış Meydanı’ndaki etkinliklere davet ediyor.
Yeni yıl için hazırlanan birçok etkinlik Mersinliler’i bekliyor
Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı akşamıMersinliler’e alternatif etkinlikler sunuyor.Özgecan Aslan Barış Meydanı’nda yapılacak etkinliklerde,rock müzik severler için Grup Zor Rock, özgün müzik severler için Özgün Sanat Atölyesi Grubu’nun yanı sıra Grup Plastic, sanatçılar Gülden Vurandemir ve Ezgi Türkoğluperformanslarını sergileyecek. Saat 19.00 ile gece 02.00 arası devam edecek müzik coşkusuna DJ performansı da eşlik edecek. 
Varillerde ateş yakılarak, patlamış mısır ikramı ile yeni yıl ruhunu kentte hissettirecek olan Büyükşehir Belediyesi, saatler 00.00’ı vurduğunda havai fişek gösterisiyle kenti ışıldatacak.
Yeni yıl çorbası Büyükşehir’den
“1 Ekmek 1 Çorba” projesiyle kentin farklı noktalarındagünlük ortalama 3 bin vatandaşa ulaşan Büyükşehir Belediyesi, yeni yılda da saat 23.00-01.00 arasında, etkinliğe katılanlara çorba ikramında bulunacak. 
Yeni yıl dilekleri dilek balonuyla tutulacak
Yılbaşını birlikte kutlayan Mersinliler, yeni yıl için tutacakları dilekleri, dilek balonlarıyla göğe gönderecek. 
Göreve geldiği günden bu yana Mersinliler için birçok yeni projeyi hayata geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, 2020 yılında da uygulamaya koyacağı projelerle göz dolduracak. Mersinliler’i yılbaşı etkinliklerine davet eden Başkan Seçer, 2020 yılı için sağlık, mutluluk, hoşgörü, birlik ve beraberlik ile geçirilecek huzur dolu bir yıl dileğinde bulundu.