GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-04-2020 13:55   Güncelleme : 04-04-2020 13:57

Mersin Valiliğinde Tarım İşçileri Toplantısı

Haber Merkezi-‘Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyon Toplantısı’ Vali Su Başkanlığında yapıldı. İçişleri Bakanlığı’nın mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları illerden başka illere gidişlerinde yaşanabilecek aksamaların oluşmaması amacıyla yayımladığı Mevsimlik Tarım İşçileri ve Hayvancılık Faaliyeti genelgesi doğrultusunda düzenlenen “Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyon Toplantısı” Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi.

Mersin Valiliğinde Tarım İşçileri Toplantısı

Haber Merkezi-‘Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyon Toplantısı’ Vali Su Başkanlığında Gerçekleştirildi. İçişleri Bakanlığı’nın mevsimlik tarım işçilerinin bulundukları illerden başka illere gidişlerinde yaşanabilecek aksamaların oluşmaması amacıyla yayımladığı Mevsimlik Tarım İşçileri ve Hayvancılık Faaliyeti genelgesi doğrultusunda düzenlenen “Mevsimlik Tarım İşçileri Komisyon Toplantısı” Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleştirildi. Valilik Meclis Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Vali Yardımcısı Mustafa Atsız’ın yanı sıra; ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odaları temsilcileri, il müdürleri ve belediye temsilcileri katıldı.
Toplantıda ilimizde tarımsal üretimin kesintiye uğramaması için gerek duyulan çalışmalar, kentimize gelen işçilerin konaklayacakları alanlarda Koronavirüs salgınının yayılımının engellenmesi için alınması gerekli tedbirler ile göçerler ve arıcıların uyması gereken önlemler ele alındı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Ziraat Mühendisi Galip Yılmaz’ın, Korona (Covid-19) Virüs Tedbirleri Kapsamında Mevsimlik Tarım İşçileri konulu bir sunum yaptığı toplantı, gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından görüş ve önerilerin alınması ile sona erdi.