EKONOMİ
Giriş Tarihi : 04-11-2019 11:06

Mersin Festivaller Şehri olmaya aday

Mersin'de bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Narenciye Festivali, 3 gün lük programı ile göz doldurdu.

Mersin Festivaller Şehri olmaya aday

Mersin'de bu yıl 7'ncisi düzenlenen Uluslararası Narenciye Festivali, 3 gün lük programı ile göz doldurdu.

Festival kapsamında, Türkiye'nin yanı sıra aralarında Rusya, Bulgaristan, Güney Kore, Kırgızistan, Meksika, Şili, Moldova ve Hindistan'ın da olduğu 25 ülkeden katılım sağlanırken Mersinliler Hafta sonunu böyle ulusal çapta festival olması memnuniyetle karşılandı.

Türkiye’nin Yöresel kültürlerin ve lezzetlerinin de sergilendiği festivalde 33 metrelik tantuni ikramı ilgi gördü katılan ülkelerin yöresel dansları ve gösterileri ilgi ile izlendi. Mersinin lezzet cümbüşüne Esnafın desteği ve Belediyelerin koordineleri ile güzel anlara tanıklı eden mersin halkı daha önceki festivalden daha iyi geçtiğini dile getirdiler.

Mersin Askon Şube başkanı Hasan Arslan Mersin Narenciye festivalinde stand açarak destekte bulunmaktan mutlu olduklarını, diğer ülkeden gelenlerle birlikte Mersinin ekonomisine canlık getirdiğini dile getirdi.

Arslan; Mersin denince akla ilk gelen Narenciyedir buda  Ekonomisi için çok önemli bir katılımdır, Tarihi ve Turistik Yüz ölçü ile hem verimli toprakları hem da sanayisi ile Türkiye’nin  Yükselen yıldızı olmaya devam etmektedir. Bu yıl 7. Si düzenlenen Mersin narenciye festivali Şehrin Sosyo Ekonomisine canlık getirmiş. Yerel ve ulusal zenginliklerin hep bir arada olması kente canlık sağlamıştır.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
pazar esnafı
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
Bozyazı Fotoğrafçılık
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA