GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2021 16:24   Güncelleme : 01-01-2021 16:29

Mersin Büyükşehir’den Dezenfrktesyon Açıklaması

​​​​​​​Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ekiplerin, salgın nedeniyle 10 aydır yürüttüğü dezenfeksiyon işlemlerini hız kesmeden sürdürdüğü açıklaması geldi. Anamur,Bozyazı ve Aydıncık'ta da aynı dezenfektasyon yapılsın talebi geldi.

Mersin Büyükşehir’den Dezenfrktesyon Açıklaması

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi’nden ekiplerin, salgın nedeniyle 10 aydır yürüttüğü dezenfeksiyon işlemlerini hız kesmeden sürdürdüğü açıklaması geldi. Düzenli olarak kamuya açık alanları ve elle temasın yoğun olduğu noktaları mobil ekipler bakteri ve virüslerden arındırırken, arazözler vasıtasıyla dacadde, sokak ve bulvarlar dezenfekte edildiği yönünde yapılan açıklamasa Mersin Büyükşehir Belediyesi, Mart ayından bu yana süren Koronavirüs salgını çerçevesinde gerçekleştirdiği dezenfeksiyon çalışmalarınahız kesmeden devam ediyor. Salgının bulaşıcılık riskini en aza indirmek adına çalışan Büyükşehir Belediyesi ekipleri, cadde, sokak ve bulvarları da arazözler ile dezenfekte ettiği kaydedildi.
Ekipler geniş kapsamlı bir çalışma yürütüyor
Açıklamanın devamında; “Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, virüs dolayısıyla kaygı ve korku yaşayan vatandaşların rahat bir nefes alması için dezenfeksiyon çalışmalarını geniş kapsamlı bir biçimde sürdürüyor.Mobil ekipler, halkın yoğun olarak temas ettiği çocuk oyun grupları, ATM’ler, üst geçitler ve otobüs duraklarını dezenfekte ederken,arazözlerile de cadde, sokak ve bulvarlar hijyenik hale getiriliyor.
Mobil ekipler ve arazözler her yeri dezenfekte ediyor
Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı Dezenfeksiyon ve İlaçlama Saha Denetim Sorumlusu Bülent Gül, ara vermeden sürdürdükleri dezenfeksiyon çalışmalarını hem mobil ekiple hem de arazözler yardımıyla yaptıklarını belirterek, “Vatandaşlarımızın yoğun olarak temas ettiği ATM’ler, yaya üst geçitleri, otobüs durakları, çocuk oyun alanları gibi noktalar mobil ekiplerimiz tarafından dezenfekte ediliyor. Aynı zamanda arazözlerle de yine vatandaşlarımızın yoğun olarak kullandığı cadde, bulvar, kaldırım, pazar yerleri gibi noktalarda dezenfeksiyon işlemine yoğun olarak devam ediyoruz” dedi.
“Dezenfeksiyon çalışmaları titizlikle yürütülüyor”
Virüsün bulaşıcılık riskini en aza indirebilmek adına çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekleyen Gül, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’in direktifleriyle vatandaşlarımızın sağlığı için dezenfeksiyon çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Her türlü dezenfeksiyon çalışmaları titizlikle yürütülüyor” ifadelerine yer verildi.
Anamur Bozyazı ve Aydıncıkta da Yapılsın
Öteyandan Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinde ise vatandaşlar bu açıklamalara temkinli yaklaşıyorlar. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin geçtiğimiz yıl Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bu tür dezenfektasyon çalışmalarını yaptığını kaydeden vatandaşlar, uygulamanın daha sonra seyreldiğini ve durma noktasına geldiğini ifade ediyorlar. Bundan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in haberinin olmadığını düşündüklerini kaydeden vatandaşlar bir an önce aynı dezenfektasyon çalışmalarının Anamur, Bozyazı ve Aydıncık ilçelerinde de yapılmasını istiyorlar.