GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-06-2021 13:31   Güncelleme : 20-06-2021 13:34

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN BABALAR VE ÇOCUKLARI İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) iş birliğinde özel gereksinimli çocuklar ve babalarına yönelik olarak Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Belemedik’te ‘Babalar Günü’ anısına doğa yürüyüşü ve piknik düzenlendi..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’DEN BABALAR VE ÇOCUKLARI İÇİN DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Mersin Dağcılık Spor Kulübü (MERDAK) iş birliğinde özel gereksinimli çocuklar ve babalarına yönelik olarak, Adana’nın Pozantı ilçesine bağlı Belemedik’te "Babalar Günü" için doğa yürüyüşü ve piknik yapıldı.

Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık İşleri Dairesi'in etkinliğine; Daire Başkanlığı bünyesinde eğitim alan çeşitli yaş ve engel grubundan öğrenciler ve babaları katıldı. Yürüyüşte babalar ve çocuklarına, beden eğitimi ve özel eğitim öğretmenleri eşlik etti. Toplam 50 kişinin katıldığı etkinlikte, yaklaşık 6 kilometre boyunca doğa yürüyüşü yapıldı.

Pandemi dönemi ve kapanmalar nedeniyle uzun süredir evlerinde vakit geçirmek zorunda kalan özel gereksinimli bireyler, normalleşme adımlarının atıldığı bu günlerde yapılan bu etkinlik ile sosyalleşme imkanı da buldu. Doğa yürüyüşü haricinde piknik yapan ve eğlenceli bir gün geçirme fırsatı bulan babalar ve çocukları, bu özel günü "Kral Babam" yazılı çerçevede fotoğraf çektirerek ölümsüzleştirdi.

“BABA VE ÇOCUK ETKİNLİĞİ YAPARAK BİR İLKE İMZA ATTIK”

Büyükşehir Belediyesi Engelliler ve Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’nda Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni olarak çalışan Fatmanur Yılmaz, şunları söyledi:

“Baba ve çocuk etkinliği yaparak bir ilke imza attık. Daha önce yaptığımız etkinliklere hep anneler katılıyordu, çocuklarımız babaları ile kaliteli zaman geçiremiyordu. Bugün burada doğa ile buluşarak kaliteli bir zaman geçirmeyi hedefledik. 7 yaş itibariyle başlayıp, 23-25 yaşına kadar öğrencimiz katıldı. Belemedik tarafını seçmemizdeki sebep de doğa güzelliklerini göstermekti.”

“DOĞA GÜZEL, ORTAM GÜZEL. BELEDİYE BAŞKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUZ”

Mersin Dağcılık Spor Kulübü’nden Hasan Karabulut ise doğal güzelliklerinden dolayı Belemedik’i seçtiklerini söyleyerek, “Belemedik alanından Çakıt Vadisi’ne doğru birkaç kilometre yürüdük. Güzel bir etkinlik oldu, çocuklar eğleniyorlar. Doğa güzel, ortam güzel. Belediye Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ediyoruz, bizleri çocuklarla doğada buluşturdu” diye konuştu.

“ENGELLİLER DAİRESİ’NDE ÇALIŞAN ARKADAŞLARI İYİLİK MELEĞİ OLARAK GÖRÜYORUM”

Oğlu Emin Can ile birlikte doğa yürüyüşüne katılan baba Emin Baş, özel gereksinimli bir bireyin hayatını konu alan "Black" filminden etkilendiği bir cümleyi paylaşarak, şunları söyledi:

“Bazen Tanrı önümüze fırsatlar çıkarır, iyilik yapalım diye’. Özel çocuk aileleri olarak inanıyorum ki Allah'ın bize verdiği iyilik fırsatlarıdır bu güzellikler. Mersin Büyükşehir Belediyesi Engelliler Dairesi’nde çalışan arkadaşları da birer iyilik meleği olarak görüyorum. Birçok arkadaşımız ailelerini bıraktılar, bu özel çocuklara ve ailelerine vakit ayırdılar. Beni mutlu eden yönü bu. Teşekkür ediyorum size.”

“ÖĞRETMENLERİMİZDEN ÇOK MEMNUNUZ”

Umut Talas’ın babası İbrahim Talas, etkinliğe katılmaktan duyduğu mutluluğu dile getirerek, şöyle konuştu: 

“Çok memnun olduk. Çok da güzel. Daha önce böyle bir etkinlik yoktu. Engelsiz Yaşam Merkezi’nde spora gidiyor, Mola Evi’ne gidiyor, resim dersi alıyor, spor dersi alıyor. Çok memnunuz öğretmenlerimizden. İyi ki de tanışmışız. Teşekkür ederiz. Babalar Günü münasebetiyle Adana Pozantı’ya geldik, dağ yürüyüşüne. Yürüyüş yaptık, yemek yedik, eğlendik.”