KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 20-06-2021 13:05   Güncelleme : 20-06-2021 13:30

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GÜNLERDE FARK YARATIYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin Tarsus’a bağlı Günyurdu Mahallesi Atgirmez mevkiinde açtığı Kadın ve Çocuk Atölyesi, ilk kez ‘Babalar Günü’ etkinliği düzenledi. Etkinliğe, atölyede eğitim gören çocuklar ve okuma-yazma kursuna katılan anneler ile babalar ve hatta dedeler dahi katılım gösterdi. Ayrıca, Tarsus Gençlik Kampı’nda da farklı kesimlerden birçok ailenin katıldığı program düzenlendi..

MERSİN BÜYÜKŞEHİR, ÖZEL GÜNLERDE FARK YARATIYOR

MÜZEHHER BENGİ SONER 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, özel günlerde düzenlediği sosyal etkinliklerle fark yaratmayı sürdürüyor. Özellikle dezavantajlı bölgelerdeki programlarıyla dikkat çeken Mersin Büyükşehir Belediyesi, toplumun geniş kesimlerinin sosyal hayata entegrasyonunu sağlıyor. Bunun son örneklerinden biri de Tarsus ilçesi Günyurdu Mahallesi Atgirmez mevkiinde ilk kez düzenlenen "Babalar Günü" etkinliği oldu. 

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi’nin Atgirmez mevkiinde açtığı Kadın ve Çocuk Atölyesi ilk kez "Babalar Günü" etkinliği gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hasoğlu Dokucu, Kadın ve Çocuk Atölyesi sorumlu öğretmeni Ela Canbolat ve diğer öğretmenlerin gayretleriyle yapılan etkinliğe, çocuk atölyesinde eğitim gören çocuklar ve okuma-yazma kursuna katılan anneler ile babalar ve dedeler katıldı.

BABALAR KIZLARIYLA DANS ETTİ 

Babalar Günü’ne özel hazırlanan panoya, çocuklar ve babaları el izlerini bıraktı. Çocuklar şarkılarını seslendirirken, babalar ise kızlarıyla dans etti. Çocukları tarafından hazırlanan “Süper Babalara Teşekkür Belgeleri” de yine çocukları tarafından babalara verildi.

Çocuk Atölyesi’nde 3 torunu eğitim gören dede Mehmet Taş, Babanın yeri başkadır. Çok güzel, memnunuz. Sayın Başkanımıza böyle bir imkan verdiği için çok teşekkür ediyorum. Saygılarımı, hürmetlerimi gönderiyorum” dedi.

2 çocuğu atölyenin imkanlarından faydalanan baba Seydo Kurt ise “Köyümüzde insanların iç içe, sevgi dolu birleşmesine vesile olan Vahap Seçer’e buradan saygılarımızı sunuyoruz. Bize bu güzel ortamı yaşattığı için Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ediyorum" diye konuştu. 

GENÇLİK KAMPI'NDA DA ETKİNLİKLER VARDI 

Büyükşehirin Babalar Günü etkinlikleri kapsamında Tarsus Gençlik Kampı’nda ise farklı kesimlerden birçok ailenin katılımı ile program düzenlendi. Çocuklara özel olarak hazırlanan hamburgerler ikram edilirken, "survivor alanında" da yarışmalar ve çeşitli etkinlikler yapıldı.

BABALAR GÜNÜ İÇİN BASKETBOL VE AYAK TENİSİ ETKİNLİKLERİ  

Babalar Günü etkinlikleri kapsamında Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi tarafından "Baba Bana Basket Atsana" sloganıyla basketbol ve "Babalar ve Çocuklar Yarışıyor" sloganıyla da Ayak Tenisi Turnuvası gerçekleştirildi.

Babalar Günü için düzenlenen Basketbol ve Ayak Tenisi etkinliklerinde babalar ve çocukları gönüllerince eğlenirken, birlikte spor yapmanın tadını çıkardı. Basketbol etkinliği; Sayapark AVM, Palm City AVM ve Cumhuriyet Gösteri Merkezi’nde yapılırken; Ayak Tenisi Turnuvası ise Cumhuriyet Gösteri Merkezi ile Kır Kahvesi yanında yapıldı.

AVCI: GÜZEL BİR ANI OLDU BİZİM İÇİN 

Çocuklarıyla birlikte Büyükşehir’in Sayapark’taki Basketbol Etkinliği’ne gelen Aziz Avcı, “Güzel bir anı oldu bizim için, hoş bir gün geçirdik. Gün zaten önemli ama bunu bir etkinlikle süslemek çok daha güzel oldu bizim için. İyi ki varsınız, teşekkürler” dedi.  

Aziz Avcı’nın oğlu Arda Avcı, “Babamızla vakit geçiriyoruz. Benim için güzel bir etkinlikti” diye konuştu. Batuhan Avcı ise, “Babamı buraya getirdim. Basket attığında çok sevindim. Eğlenceli vakit geçirdim” dedi.

Oğlu ile birlikte Ayak Tenisi Turnuvası’na gelen baba İlhan Demiroğlu ise “Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu güzel bir etkinlikti. Sağ olsun hocalarımız da ilgilendi bizimle. Onlara teşekkür ediyoruz. Başkanımıza da teşekkür ediyoruz böyle bir etkinlik yaptığı için” dedi. Oğlu Yiğit Demiroğlu da “Güzel bir etkinlik olmuş. Teşekkür ederiz” diye konuştu.