GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-01-2021 12:12   Güncelleme : 18-01-2021 13:28

Mersin Büyükşehir Meclisi, Hal ve Taşıma Araçları ile İlgili Önemli Kararlar aldı

​​​​​​​Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde toplu taşıma ve hal esnafına nefes aldıracak önemli kararlar alındı. Toplu taşıma araçlarıyla ilgili yapılan yönetmelik değişikliğine göre yeni araç alımları, araç değişikliği, devir ve uygunluk belgesinde araç yaşı 10’dan 15’eçıkarıldı. Vize ücretlerinde ise indirime gidildi. İndirimden 6 bin 419 plaka sahibi esnaf yararlanacak. Ayrıca, Büyükşehir’e bağlı toptancı hal komplekslerindeki esnafın teminat miktarı da düzenlendi.

Mersin Büyükşehir Meclisi, Hal ve Taşıma Araçları ile İlgili Önemli Kararlar aldı

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nde toplu taşıma ve hal esnafına nefes aldıracak önemli kararlar alındı. Toplu taşıma araçlarıyla ilgili yapılan yönetmelik değişikliğine göre yeni araç alımları, araç değişikliği, devir ve uygunluk belgesinde araç yaşı 10’dan 15’eçıkarıldı. Vize ücretlerinde ise indirime gidildi. İndirimden 6 bin 419 plaka sahibi esnaf yararlanacak. Ayrıca, Büyükşehir’e bağlı toptancı hal komplekslerindeki esnafın teminat miktarı da düzenlendi. Başkan Seçer, Meclis üyelerinin pandemi sürecindeki yardımlarla ilgili fikirlerini değerlendirirken, “Konuşalım, yardım yapalım. Çok güzel fikir veriyorsunuz, Allah razı olsun. Ama para konusunda böyle bir yardımı yok Meclis’in” dedi.
İller Bankası’nın kendilerine karşı takındığı tutumu eleştiren Seçer, “MESKİ’nin 68 milyon liralık teklifi ile geldik. Uygun görmediniz. Veto ettim, ısrar kararı istedim, çoğunluğu sağlayamadınız. Öyle ya da böyle borçlanma yetkisi aldık. Ama İller Bankası'nı aşıp, MESKİ’ye bankalardan borç alma imkanımız olmadı. 31 Aralık akşamına kadar beni uyuttular, beklettiler ama vermediler” diye konuştu.
Seçer, işten çıkarılmalara yönelik eleştirilere ise“Belediyeme katkı sunan herkes benim kardeşim, benim başımın tacı. Ama biz sanki bir kıyım yapıyoruz, bir kıyam yapıyoruz, insanların ideolojisinden, dünya görüşünden dolayı onlara kötülük yapıyoruz. Bu bizi de üzüyor” dedi. Göreve geldiğinden bu yana alınan personelle ilgili de açıklama yapan Seçer, “Biz geldik, memleket temizlik yüzü gördü. Biz geldik, ağaçlar gün yüzü gördü, peyzaj bakımı gördü”diye konuştu.