GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-01-2021 12:22

Mersin Büyükşehir Çalışma Alanındaki Ağaçlara Koruma

​​​​​​​Haber Merkezi-Büyükşehir Belediyesi ekipleri,26. Cadde’de yürütülen yol yenileme, özel gereksinimli bireylere uygun kaldırım, yağmur suyu hattı ve bisiklet yolu çalışmaları sırasında ağaçların zarar görmesine engel olmak içinyer değiştirme çalışması yapıyor. Yerinden çıkarılan 60 jakaranda ve 9 kauçuk ağacı,çalışmalar bitince yeniden aynı yerlerine dikilecek.

Mersin Büyükşehir Çalışma Alanındaki Ağaçlara Koruma

Haber Merkezi-Büyükşehir Belediyesi ekipleri,26. Cadde’de yürütülen yol yenileme, özel gereksinimli bireylere uygun kaldırım, yağmur suyu hattı ve bisiklet yolu çalışmaları sırasında ağaçların zarar görmesine engel olmak içinyer değiştirme çalışması yapıyor. Yerinden çıkarılan 60 jakaranda ve 9 kauçuk ağacı,çalışmalar bitince yeniden aynı yerlerine dikilecek.
Büyükşehir Belediyesi, Mersin’in dört bir yanında sürdürdüğü yol yapım bakım ve onarım çalışmalarısırasında hem doğanın hem de yeşilin korunmasına özen gösteriyor. Büyükşehir ekipleri, Forum Katlı Kavşağı çalışmalarında olduğu gibi 26.Cadde’de devam eden çalışmalarda da ağaçları koruyor. 
Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından 26. Cadde’de kapsamlı bir şekilde yürütülenyol yenileme, özel gereksinimli bireylere uygun kaldırım, yağmur suyu hattı ve bisiklet yolu çalışmaları tüm hızıyla sürerken, cadde üzerindeki ağaçlarda koruma altına alındı.
Ağaçlar fidanlığa taşındı
Çalışmalar sırasında devreye giren Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri, cadde üzerinde bulunan ağaçların çalışmalardan olumsuz etkilenmesinin önüne geçmek için yer değiştirme çalışması gerçekleştiriyor. Ekipler, cadde üzerinde bulunan 60 adetjakaranda ve 9 adet kauçuk ağacını Büyükşehir Belediyesi’nin fidanlığına taşıyarak koruma altına aldı. Çalışmalar tamamlandıktan sonra ağaçlar yeniden aynı yerlerine dikilecek.