GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-12-2020 18:31   Güncelleme : 28-12-2020 18:33

Mersin Büyükşehir Belediyesi Milletin Hizmeti İçin Gecegündüz Yollarda

Haber Merkezi-Mersin ​​​​​​​Büyükşehir Belediyesi, iki günlük sokağa çıkma yasağında da tüm birimleri ile Mersin’in her noktasında çalıştı.Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yasakların başlamasıyla birlikte boş kalan cadde ve bulvarlardadezenfekte, temizlik ve refüjlerde ağaç budama çalışması yaptı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri ise araç trafiğinin azalması ile birlikte bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Milletin Hizmeti İçin Gecegündüz Yollarda

Haber Merkezi-Mersin Büyükşehir Belediyesi, iki günlük sokağa çıkma yasağında da tüm birimleri ile Mersin’in her noktasında çalıştı.Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi ile Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri yasakların başlamasıyla birlikte boş kalan cadde ve bulvarlardadezenfekte, temizlik ve refüjlerde ağaç budama çalışması yaptı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri ise araç trafiğinin azalması ile birlikte bakım ve onarım çalışmalarını sürdürdü.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Koronavirüs tedbirleri kapsamında hafta sonu uygulanan iki günlük sokağa çıkma yasağında tüm birimleri ile çalıştı. Yasağın başlamasıyla birlikte vatandaşlar evlerine çekilirken, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tedbirler çerçevesinde vatandaşlar için çalıştı.Büyükşehir ekipleri, boş kalan cadde ve bulvarlarda dezenfeksiyon, temizlik, yol yapım, bakım ve onarım gibi çalışmaların yanı sıra refüjlerde de budama çalışması yaptı.

Park ve bahçeler ekipleri bitkilerin bakımını gerçekleştirdi

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan ekipler, hafta sonu yasağında kent genelindeki bitkilerin bakımını gerçekleştirdi. Ekipler, Adnan Menderes Bulvarı ve Kültür Park’taki palmiyeleri budadı. Yine Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki refüjde yer alan ve dalları uzadığı için kirliliğe ve trafik görünürlüğünün azalmasına sebep olan zakkumlar ve turunç ağaçları budandı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi’ndenkapsamlı temizlik ve dezenfeksiyon

Hafta içi yürüttüğü temizlik ve dezenfeksiyon çalışmaları ile caddeleri ve bulvarları tertemiz yapan Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri,sokağa çıkma yasağında çalışmaların kapsamını genişletti. Sorumluluk alanında bulunan noktalarda çalışan ekipler kaldırımları ve yolları temizleyerek ardından arazözlerledezenfekte etti.Boş kalan sokaklarda çalışmalarını yürüten ekipler,Mersin’in sokaklarını dezenfekte ederek, vatandaşlar için hijyenik hale getirdi.

Yol yapım ve bakım ekiplerinin çalışmaları yoğunlaştı

Mersin’in merkezinden kırsal kesimlerine kadar çalışmalarını sürdüren Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ekipleri, sokağa çıkma yasağında kent merkezinde birçok noktada çalışmalarını yoğunlaştırdı.Ekipler, İsmet İnönü Bulvarı, 34. Cadde, 117. Cadde, Gaziosman Paşa Caddesi, Çiftçiler Caddesi ve Mimar Sinan Caddesi’nde asfalt, kaldırım ve bordür yenileme ilezemin iyileştirme çalışmalarını titizlikle sürdürdü.