KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 07-10-2020 14:57   Güncelleme : 07-10-2020 15:04

Mercedes-Benz FashionWeek Digital Ortamda

Haber Merkezi-Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul (MBFWI)  kapsamında ilk kez dijital olarak 13 Ekim 2020’de saat 14.30’da www.mbfwistanbul.com’ da yayınlanacak. Bu yıl 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşecek Mercedes-Benz FashionWeek Istanbul’da (MBFWI)tasarımcı Murat Aytulum, ‘MACHO’adını verdiği toplam 35 parçadan oluşan koleksiyonuyla yer alıyor.

Mercedes-Benz FashionWeek Digital Ortamda

Haber Merkezi-Mercedes-Benz FashionWeek Istanbul (MBFWI)  kapsamında ilk kez dijital olarak 13 Ekim 2020’de saat 14.30’da www.mbfwistanbul.com’ da yayınlanacak. Bu yıl 12-16 Ekim 2020 tarihleri arasında ilk kez dijital olarak gerçekleşecek Mercedes-Benz FashionWeek Istanbul’da (MBFWI)tasarımcı Murat Aytulum, ‘MACHO’adını verdiği toplam 35 parçadan oluşan koleksiyonuyla yer alıyor.  İnsanoğlunun betondan yarattığı dünyaya ve doğanın çaresizliğine atıfta bulunan ‘Machoby Murat Aytulum’ defilesi, 13 Ekim 2020’de saat 14.30’da www.mbfwistanbul.com ‘da yayınlanacak.  “İnsanoğlunun betondan yarattığı dünyaya ve doğanın çaresizliğine bir atıf” İnsanoğlunun doğanın akışını bozarak gri ve soğuk betonlara hapsettiği yaşamlarımız, doğanın afetleri ileyeniden bir sorgulama dönemini başlattı. 
Kendi yarattığı bu gri ve soğuk betonlar arasında sıkışan ve kendi çaresizliğini ise doğaya maleden insana bir gönderme yapan tasarımcı Murat Aytulum,defile çekimi Galataport İstanbul’da gerçekleştirilen yeni koleksiyonu ‘MACHO’ ile bu sarkastik durumun altını çiziyor. 12-16 Ekim tarihleri arasında  www.mbfwistanbul.com ‘dan izlenebilecek ve tüm dijital platformlarda online gerçekleşecek olan  Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul (MBFWI) kapsamında, 13 Ekim 2020 saat 14.30’da yeni koleksiyonunu tanıtacak olan tasarımcı, tüm parçaları betonun doğa üstünde kurduğu güç ve doğanınbeton karşısındaki güçsüzlüğü üzerine kuruyor. 
Murat Aytulum’un toplam 35 kıyafetten oluşan koleksiyonu,maskülen ve feminenarasındaki ince çizgide oluşturulmuş.Asfalt tonları,siyah renk seçimleri ile bu göndermeleri güçlendiren tasarımcı,doğayı temsilen kullandığı  yeşil ve beyaz ile iki çizgi arasındaki farkı gözler önüne seriyor. Çekimleri Galataport İstanbul’da gerçekleştirilen koleksiyon geneline hakim olan insanoğlunun doğaya karşı yarattığı maskülen çizgi aksesuar seçimleri ile  zenginleştirilerek,uyumlu hale getirilmiş.  Tasarımcı Murat Aytulumtarafından yoğun olarak kullanılan deri,tüvit kumaşlar ve poplinler ile oluşan‘MACHO’, yaygın bilinen kelime anlamının tersine kadını, doğayı koruyan yeni dünya düzenine evrilen bir ütopyayı konu ediniyor. Mercedes-Benz FashionWeekIstanbul’un (MBFWI) 15. sezonu Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteğiyle gerçekleştiriliyor.