SAĞLIK
Giriş Tarihi : 13-07-2020 16:41

Meme Büyütme Ameliyatında Endişeye Gerek Kalmadı

Op.Dr. Leyla Arvas Meme Büyütme Ameliyatına Dair Tüm Detayları Sizler İçin Anlattı

Meme Büyütme Ameliyatında Endişeye Gerek Kalmadı

MEME BÜYÜTME PROSEDÜRÜ!

En sık uyguladığım operasyonların başında gelen meme büyütme operasyonu, küçük göğüslere sahip ve bu durumu özgüven sorunu haline getirmiş tüm kadınların hayali.

Kadınların pek çoğu, hamilelik, kilo alıp verme veya genetik olarak meme hacmini yetersiz buldukları için mutsuz bir hayat sürmeye mahkum hissederler. Meme büyütme ameliyatı özgüveninizi artırırken aynı zamanda hayal ettiğiniz estetik ve dolgun göğüs görünümüne ulaşmanızı sağlar. Meme ameliyatında oluşturduğum meme cebine salin veya silikon implantların yerleştirilmesi ile daha dolgun, daha estetik ve daha orantılı bir görünüm kazandırmak mümkün. Kadınlar, meme büyüklüğünü kazanmayı veya asimetrinin dengelenmesi ve düzeltilmesi de dahil olmak üzere birçok farklı nedenden dolayı meme büyütme ameliyatına ihtiyaç duyabilirler.

Araştırmaya ihtiyaç duyuyor ve nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Meme Büyütme İstanbul da Op.Dr.Leyla Arvas’ın polikliniğine başvurarak en doğru bilgiye ulaşabileceğinizi biliyor muydunuz?

Meme (Göğüs) Protezi

Meme Büyütme Ameliyatı İçin En Uygun Aday!

 

Meme büyütme ameliyatı için herhangi bir rahatsızlığı olmayan ve genel anestezi ile ilgili problem yaşamayan, sağlıklı bir yaşam tarzı olan 18 yaşını geçmiş ve küçük göğüslerinden şikayetçi tüm kadınlar meme büyütme ameliyatına uygun adaylardır. Bilinmesi gerekir ki kilonuz, tansiyonunuz ve genel tıbbi sağlığınız iyi olmalıdır. Ailenizde meme kanseri öykünüz var ise mutlaka ön bilgi vermelisiniz.

 

Bazı sınırlamalar elbette vardır; cerrah olarak, en önemli tercihim sigara içmemeniz veya azaltmanız olacaktır. Ameliyat sonrası iyileşme süresinin en büyük düşmanı sigara kullanımı ve sağlıksız yaşam tarzı olacaktır. Bazı hastalarda sonuçları tehlikeye atabilecek veya ameliyatı biraz daha zorlaştırabilecek sorunlar gözlemlenir; göğüs büyüklüğü, göğüste şekil ve pozisyondaki farklılıkları; göğüs duvarı “göğüs kafesi” asimetrisi; hamilelik ve ya kilo kaybından aşırı gerilmiş doku; meme ucunun sarkması, meme uçlarının / areolaların asimetrisi ve glandüler dokunun sarkması sorunların en çok karşılaştığım kısmını barındırıyor.

Meme Büyütme | Op. Dr. Niyazi Şimdivar

Hızlı İyileşme Süresi Gerçeği!

 

Yumuşak doku tabanlı planlama teknikleri, nazik, hassas cerrahi teknikler ve cerrahi konsültasyon sırasında, meme büyütme İstanbulda Op.Dr.Leyla Arvas ve hasta arasındaki açık iletişim ile elde edilir.

 

İyileşme sürecinde estetik teknik ve doğru protez seçimi önemli bir etkendir. Hastalar genellikle prosedür sonrası ağır ağrı kesici ilaçlara ihtiyaç duymazlar ve hastaneden ayrılmadan önce genellikle kendi saçlarını tarayıp makyaj yapabilir halde taburcu olurlar!

 

Meme Büyütme ve Hamilelik!

 

Yakın gelecekte hamile kaldıysanız, ya da hamile kalmayı planlayan veya emziren bir kadın iseniz kozmetik meme prosedürü yapılmamalıdır. Hastalarımın birçoğuna meme büyütme ameliyatı yapıldı ve daha sonraki bir tarihte hamilelik nedeniyle implant ameliyatlarının sonuçları üzerinde önemli bir zararlı etkisi olmadı. Göğüs büyütme yaptırır ve daha sonra hamile kalırsanız, çok yaygın olmasada, çocuk doğurmayı tamamladıktan sonra bir göğüs dikleştirme yaptırmak isteyebilirsiniz. Göğüs dikleştirme ameliyatına gelince, bu prosedürü arayan çoğu kadın hamilelikten sonra göğüslerinin sarkmasını düzeltmek ister, bu nedenle, bu tür cerrahi genellikle kadının artık çocuk sahibi olmak istemediği bir zamana kadar ertelenebilir.

 

Çok Merak Edilen O Soru! Protezler her 10 yılda bir değiştirilmeli mi?

 

Hayır! Meme protezleriniz doğru seçildiyse ve gereken kalitede ise, rutin olarak değiştirmenize gerek yoktur. Bununla birlikte, meme protezlerinin “yaşam boyu garantili” olabildiğini ve yaşamınızın bir döneminde ek muhtemel bir problemde bu garantiyi kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

 

Her kadın hem arzuları hem de vücut şekli bakımından benzersizdir. Bunu akılda tutarak, İstanbulda meme ameliyatı öncesi Op.Dr.Leyla Arvas konsültasyon sırasında her hasta için neyin önemli olduğunu ve meme büyütme ameliyatından ne elde etmeyi umduğunu öğrenmek için zaman ayırıyor. Hangi protez tipi, büyüklüğü ve nasıl yerleştirilmesinin en iyi olduğuna ilişkin doğru kararlar verebilmek için hasta eğitimi kesinlikle çok önemlidir. Bu şekilde, her hasta özel hedefleri göz önünde bulundurularak tasarlanmış tamamen özelleştirilmiş bir tedaviye sahip olabiliyor.

 

Tüm bu harika danışmayı birebir almak ve Op.Dr.Leyla Arvas ile muayenenizi planlamak için İstanbul Nişantaşı'ndaki Quartz Poliklinik +90 212 24146 24 nolu telefon numarasını hemen arayabilirsiniz.!