GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-12-2022 15:11

MEİGDER Başkanı Şehitoğlu: “Tüm partilere eşit uzaklıktayız”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Mersin İl Örgütü, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’ni (MEİGDER) ziyaret etti.

MEİGDER Başkanı Şehitoğlu: “Tüm partilere eşit uzaklıktayız”

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Mersin İl Örgütü, Mersin İnternet Gazetecileri Derneği’ni (MEİGDER) ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Sema Tunca, yeni bir parti olmalarına rağmen her kesimden insanın büyük ilgisiyle karşılaştıklarını belirterek, “Geleceğini düşünen değişim istiyor” dedi. MEİGDER Başkanı Vahap Şehit oğlu ise Tunca ve ekibine başarılar dileyerek, dernek olarak tüm partilere eşit uzaklıkta olduklarına dikkat çekti.

Mustafa Sarıgül liderliğinde 17 Aralık 2020 tarihinde kurulan ve tüm Türkiye’de kısa sürede örgütlenen TDP’nin Mersin İl Başkanı Sema Tunca, İl Başkan Danışmanı Turhan Şehitoğlu, İl Disiplin Kurulu Başkanı Havva Sarı, Toroslar İlçe Başkanı Erdal Baran, Mezitli İlçe Başkanı Kerim Özel, İl Muharibi Canan Gürler, İl Kadın Kolları Başkan Yardımcısı Bedia Kuşçu Yılmaz MEİGDER’i ziyaret etti. Ziyarette partilileri MEİGDER Başkanı Vahap Şehitoğlu ile yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

“ADAYLARI DELEGELER DEĞİL PARTİ ÜYELERİ BELİRLEYECEK”

Konuşmasına partileri hakkında bilgiler vererek başlayan Başkan Tunca, tüzükleri gereği delege sistemini kaldırarak mevcut partilerden farklarını ortaya net bir şekilde koyduklarını anlattı. Delege sisteminin yerine hem belediye başkanı hem de milletvekilleri adaylarının partiye kayıtlı üyeler tarafından belirleneceğini vurgulayan Tunca, “Delege sistemini kaldırmanın bizi diğer partilerden ayırdığını ve daha demokratik bir yol olduğunu düşünüyoruz. Bu bağlamda da mutlaka fark yaratacağız. Bu şekilde delege ağalığına son verildi” dedi.

“PARTİMİZE İLGİ GİTTİKÇE ARTIYOR”

Partilerine olan ilginin gün geçtikçe arttığını anlatan Başkan Tunca, sürekli ivme kazandıklarını vurgulayarak, “İlgi güzel, gün geçtikçe daha da artıyor, telefonlar alıyorum, tebrik sayıları artıyor. Şimdilik ivmemiz güzel ama bu ivmenin güzelliği partimizin tüzüğünden kaynaklı ve Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül’ün insana dokunan projeleri. Sayın Sarıgül’ün geçmişte neler yaptığını bildiğimiz için bizler de rahatlıkla arkasından yürüyoruz” ifadelerini kullandı.

“GELECEĞİNİ DÜŞÜNEN DEĞİŞİM İSTİYOR”

“Biz farklı bir politika gütmek istiyoruz. İnternetten uzak kitlelere de Mustafa Sarıgül’ün parti kurduğunu anlataraktan çalışmalara başlayacağız” diyen Tunca, şöyle devam etti: “Televizyonu izlemeyenler var. İnternete, sosyal medyaya girmeyenler var, bu kişilere de kendimizi anlatacağız. Köy köy, sokak sokak gezeceğiz. Bunun yanında elbette sosyal medyayı iyi kullanan ve ‘Z Kuşağı’ diye adlandırılan çok ciddi bir kitle var. Z Kuşağının ne yapacağını kestiremiyoruz, onların net bir siyasi görüşleri de yok. Ama geleceğini düşünen bir değişim istiyor. Mevcut ekibimizle Mersin’de ve ülkede güzel işler başaracağımızı düşünüyorum.”

Mithat ÜNALMithat ÜNAL

Mithat ÜNAL Gazete Sahbi